Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 29.03.2019 13:44 Miasto:Elbląg Kategoria:Film / Media Autor:Joanna Meryk Placówka:Brak
FilmNet - South Baltic Film and Culture Network – jeden z kilku międzynarodowych projektów realizowanych przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” już na półmetku!
fot. R. Jachimowicz
fot. R. Jachimowicz

Ten dwuletni projekt realizowany w ramach Programu Południowy Bałtyk 2014-2020 przez partnerów z Polski i zagranicy ma na celu stworzenie sieci, w której instytucje z różnych krajów zajmujące się filmem i edukacją filmową, mogą nawiązać współpracę i wymieniać się doświadczeniami. Z racji tego, że minęła już połowa docelowego czasu trwania projektu, zapytaliśmy o działanie i przyszłość projektu jednego z koordynatorów Natalię Piotrowską – kierownik Kina Światowid.

Czy CSE Światowid wyniósł dużo korzyści z projektu jak do tej pory?

Jak najbardziej. To pierwszy projekt z Programu Południowy Bałtyk, który realizujemy, więc nabraliśmy doświadczenia w tej kwestii, a to bardzo wymagający program. Oprócz tego jako lider projektu musieliśmy nauczyć się współpracy z partnerami, odpowiedniej komunikacji, podejmowania wspólnych (czasem trudnych) decyzji i odpowiedzialności za siebie i innych partnerów.

Czy bariera językowa i kulturalna nie stanowi problemu w komunikacji między poszczególnym instytucjami z innych krajów?

Rozmawiamy i komunikujemy się w języku angielskim. Każdy z nas partnerów zna ten język w różnym stopniu a początkowo miewaliśmy problemy ze zrozumieniem akcentu np. szwedzkiego. Wkrótce jednak jakiekolwiek bariery językowe  przestały mieć znaczenie: komunikacja przebiega sprawnie, podpowiadamy sobie nawzajem zapomniane słowa/ wyrażenia. Barier kulturalnych nie widziałam
i nie widzę żadnych.

Jakie działania są jeszcze planowane w ramach FilmNetu?

W ramach FilmNetu odbędą się jeszcze dwie międzynarodowe konferencje, seminaria i wizyty studyjne a także jako pracownicy będziemy organizować i uczestniczyć w tzw. job shadowing czyli „naśladowaniu pracy”. Spróbujemy założyć cztery kluby filmowe dla dzieci wzorem modelu szwedzkiego, odbędą się także pokazy filmów krótkich, które wybrali wspólnie partnerzy projektu. Pokaz w ramach Baltic Film Tour odbędzie się w Kinie Światowid 18.06.2019r. Wkrótce podamy więcej szczegółów.

Czy jest w planach kontynowanie projektu po jego zakończeniu?

Na pewno tak. Podczas ostatnich spotkań zastanawiamy się razem  z partnerami jak ta współpraca miała by wyglądać, ale z pewnością dalej będziemy pielęgnować to partnerstwo i sieć FilmNet.
Z perspektywy połowy projektu widzimy jak duża jest potrzeba „sieciowania” i jakie ogromne korzyści daje partnerstwo międzynarodowe, wymiana doświadczeń, pomysłów i know-how.

Projekt „FilmNet – South Baltic Film and Culture Network” organizowany jest w ramach programu Interreg Południowy Bałtyk 2014-2020 Priorytet 5.

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10963
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5856311

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.