Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 02.11.2018 11:54 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:inf. nadesł. Placówka:Muzeum Archeologiczno - Historyczne
Muzeum otwiera podwoje po remoncie

Zmodernizowane budynki i wystawy, instalacje multimedialne i setki zabytkowych obiektów zaprezentowanych w nowej odsłonie. W czwartek, 8 listopada o godzinie 16.00, po blisko 2 latach, Muzeum otworzy ponownie budynek Gimnazjum oraz po raz pierwszy udostępni zwiedzającym najstarsze piwnice skrzydła południowego Podzamcza.

Oba obiekty przeszły gruntowny remont, a za sprawą nowych wystaw i instalacji multimedialnych goście będą mogli dosłownie i w przenośni zagłębić się w historię miasta i regionu. Modernizację przeprowadzono dzięki dofinansowaniu uzyskanemu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014 – 2020 oraz dotacji Gminy Miasto Elbląg.

W dniu otwarcia udostępnione zostaną trzy nowe wystawy stałe.

Żuławy – ziemia ujarzmiona. Między trzema gardzielami Wisły to ekspozycja prezentująca historię regionu w nowej odsłonie, która przeniesie zwiedzającego w świat i wnętrza wiejskich domów dawnych mieszkańców Żuław.

Wystawa Relikty chwały Elbląga i regionu, stworzona we współpracy z ks. Rektorem Sławomirem Małkowskim, stanowi pierwszą część przygotowywanej ekspozycji prezentującej wyroby rzemiosła elbląskiego i inne zabytki związane z miastem i regionem.

W skrzydle południowym budynku Podzamcza znajdziemy interaktywną wystawę Historia ukryta pod ziemią, zachęcającą do poznawania specyfiki badań archeologicznych i obcowania ze znaleziskami.

W budynku Gimnazjum zainstalowane zostały dwie multimedialne platformy edukacyjne  umożliwiające wirtualną podróż w czasie, zaś w piwnicach skrzydła południowego będzie można wrócić do klimatu PRL w Escape room. Atrakcje te zostaną zaprezentowane w dniu otwarcia, z możliwością korzystania z nich od dnia 9 listopada, za uprzednią rezerwacją pod numerem telefonu: 55 232 72 73, w. 60 - ze względu na konieczność dodatkowej stałej obsługi. Przez cały weekend obchodów Święta Niepodległości (9-11 listopada) oferta Muzeum dostępna będzie dla zwiedzających nieodpłatnie, wyjątkowo w godzinach 10.00 – 18.00 (w sezonie zimowym Muzeum otwarte jest od 8.00 do 16.00).

Wobec konieczności przeniesienia do budynku Gimnazjum stanowisk pracy oraz pozostałych zbiorów Muzeum z dniem 8. listopada czasowo zamyka budynek Podzamcza. Przerwa techniczna potrwa do końca stycznia 2019 roku.

 

Wstęp na uroczystość otwarcia budynków bezpłatny.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10490
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 4709231

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.