Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 03.10.2018 12:02 Miasto:Elbląg Kategoria:Wystawy Autor:inf.nadesł. Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Wystawa poplenerowa i powarsztatowa

Obrazy, kompozycje w technice cyjanotypii, prace ceramiczne, batiki i tkaniny - taką rozpiętość prac można oglądać w Galerii Nobilis w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Wystawa poplenerowa i powarsztatowa podsumowująca projekt „Przyszłość sztuki przeszłości” zostanie zwieńczona finisażem.

Na wystawie zaprezentowane zostaną prace artystyczne wykonane podczas 12. edycji Pleneru Plastycznego „Kadyny – wioska sztuki” oraz podczas warsztatów plastycznych zrealizowanych w ramach projektu „Przyszłość sztuki przeszłości”.

- Projekt skierowany był w szczególności do dzieci i młodzieży ze środowisk wiejskich regionu, aby umożliwić im  twórcze i aktywne uczestnictwo w kulturze - mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE "Światowid" w Elblągu. - W ramach projektu odbyły się warsztaty artystyczne, plener plastyczny oraz ogólnopolski konkurs.

Motywem przewodnim działań były wydarzenia historyczne oraz dziedzictwo duchowe mieszkańców Warmii i Mazur. Plener odbył się w dniach 3 - 7 lipca br. w Kadynach. Uczestnicy przez pięć dni tworzyli pod korektą artystów: Małgorzaty Szram-Lipki oraz Roberta Lipki. W tym czasie powstało wiele prac ceramicznych i malarskich, cechujących się dużą różnorodnością - w ceramice od naczyń z dekorami po postacie, a w malarstwie od realistycznych obrazów po abstrakcje. Inspiracją dla uczestników był zróżnicowany, kadyński krajobraz, ale również ceramika figuralna, związana z historią Kadyn.

Finisaż wystawy odbędzie się 5 listopada o godz. 17.00 w Galerii Nobilis w CSE „Światowid”.

Organizatorzy:

Stowarzyszenie "Jantar" i Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Projekt jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Starostwa Powiatowego w Elblągu.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10935
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5634657

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.