Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 04.10.2018 09:31 Miasto:Olsztynek Kategoria:Wydarzenia Autor:inf. nadesł. Placówka:Muzeum Budownictwa Ludowego Park Etnograficzny w Olsztynku
Kupiecka atmosfera dawnych lat w skansenie w Olsztynku

Jesienne warsztaty i pokazy, pieczenie ziemniaków w ognisku, występy muzyczne oraz gry i zabawy. I to wszystko w kupieckiej atmosferze dawnych lat. Skansen w Olsztynku zaprasza 7 października na XVI Targi Chłopskie Smaki Jesieni.

Jesienną porą skansen w Olsztynku powróci do tradycji kiszenia warzyw. W chałupie ze wsi Chojnik odbędzie się pokaz kiszenia kapusty, a szerzej o tradycji przygotowywania kiszonek na zimę opowiedzą członkowie Stowarzyszenia Chłopów Bosych. Tradycyjnie będzie można również skosztować  pieczonych ziemniaków z ogniska.

Podczas imprezy będzie można wziąć udział w warsztatach rękodzieła wykonując biżuterię z papieru, żołędzi oraz fasoli oraz stworzyć jesienne kompozycje z ogrodu i pola. Swoje umiejętności zaprezentuje kowal w ramach pokazu Motyka, gracka, haczka, kopaczka. Ponadto odbędą się także pokazy psów pasterskich, werkowania koni, strzyżenia owiec oraz kręcenia powrozów.

Sporo atrakcji będzie czekać również na najmłodszych uczestników Targów. Będą na nich czekać gry i zabawy z wiejskiej zagrody, które przygotuje Miejski Dom Kultury w Olsztynku. Dodatkowo zaplanowano przejażdżki konne na kucykach.

Na scenie wystąpią Warnijska Kapela z Olsztyna oraz „Zgrywańce” Kapela Kaszubska z Kościerzyny.

Dawniej targi typowo chłopskie opierały się przede wszystkim na wymianie handlowej pomiędzy mieszkańcami wsi. Czasy się zmieniły i  zmienił się również klimat targów. Podczas Targów Chłopskich w Olsztynku, udział w kiermaszu rzemiosła i regionalnych kulinariów, zgłosiło ponad 60 wystawców. Na straganach nie zabraknie pieczywa, wędlin, ryb, serów, przetworów, miodów oraz słodyczy.

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10989
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5982298

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.