Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 28.09.2018 13:44 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:inf. nadesł. Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Taniec bez granic na Baltic Cup

Międzynarodowy Festiwal Tańca „Baltic Cup”, który odbędzie się w Elblągu w dniach 12-14 października to międzynarodowy turniej, na którym oprócz zmagań tancerzy i podziwiania grającej na żywo orkiestry oglądać można występy artystyczne.

W programie tegorocznej, 19. edycji MFT „Baltic Cup”, znalazły się trzy ważne turnieje. Są to 24. Polish Open Championships, turniej dla dzieci DSE Children European Grand Prix i Mistrzostwa Świata Seniorów w Tańcach Latynoamerykańskich. Nie zabraknie też występu artystycznego - podczas sobotniej gali na parkiecie zaprezentuje się para tańcząca w kategorii combi.

 - W sobotę w pokazie specjalnym zobaczymy Katarzynę Błoch i Marka Zaborowskiego, których występy wzbudzają wiele emocji -  mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, które jest organizatorem „Baltic Cup”. – Tancerze są wielokrotnymi Mistrzami Polski w Tańcu na Wózkach, Finalistami Mistrzostw Świata, aktualnymi Mistrzami Europy we freestalu, a Katarzyna w kategorii solo jest wicemistrzynią Europy oraz drugą wicemistrzynią świata.

Para razem tańczy od 2005 roku w parze combi, co oznacza, że jedno z tancerzy tańczy na wózku. Katarzyna Błoch z Poznania od urodzenia choruje na wrodzoną łamliwość kości, a jej pasją jest taniec. Na co dzień porusza się właśnie na wózku, który jej jednak nie ogranicza. Przed laty założyła grupę tańca towarzyskiego dla osób jeżdżących na wózkach inwalidzkich, a od 13 lat tańczy z Markiem, który jest instruktorem tańca. Jako duet przyjaciół próbują swoich sił także w tańcu współczesnym.

 - Ostatnio można było zobaczyć parę w jednym z telewizyjnych talent show, ich taniec poruszył wszystkich - widzowie płakali, a Agnieszce Chylińskiej z wrażenia zabrakło tchu – dodaje Antoni Czyżyk. – Postanowiliśmy, że zaprosimy Kasię i Marka do Elbląga, jako gwiazdy sobotniej gali podczas „Baltic Cup”.

Przypomnijmy – Międzynarodowy Festiwal Tańca „Baltic Cup” odbędzie się w dniach 12-14 października w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR mieszczącej się przy alei Grunwaldzkiej 135 w Elblągu. Współorganizatorami wydarzenia są Światowa Federacja Tańca Sportowego, Federacja Tańca Sportowego i Stowarzyszenie „Jantar”. Patronat Honorowy nad BALTIC CUP objęli Gustaw Marek Brzezin - Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Witold Wróblewski - Prezydent Elbląga. Festiwal realizowany będzie ze środków Województwa Warmińsko-Mazurskiego, przy współudziale finansowym samorządu Miasta Elbląga oraz ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

This text will be replaced

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10936
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5654840

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.