Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 26.09.2018 13:40 Miasto:Elbląg Kategoria:Społeczeństwo Autor:inf. nadesł. Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Rusza Młodzieżowy Klub Książki

O tym, jak zostać blogerem i nie zwariować oraz skąd czerpać inspirację, by w skuteczny sposób promować bloga i vloga literackiego opowie Olga Kowalska na pierwszym spotkaniu Młodzieżowego Klubu Książki, który właśnie rozpoczyna działalność w CSE "Światowid".

Gość pierwszego spotkania jest filologiem-literaturoznawcą, polonistką, specjalistką od literatury francuskiej XVIII wieku i filozofii Markiza de Sade. Obecnie pracuje jako dyrektor kreatywny w małej, prywatnej firmie zajmującej się multimediami. Prowadzony przez nią blog WielkiBuk.com uznany został blogiem miesiąca w styczniu 2017 roku wg portalu Czytaj.pl, a w 2015 roku zdobył tytuł najlepszego bloga literackiego i znalazł się na 4-tym miejscu rankingu: TOP 15 najlepszych blogów książkowych według miesięcznika PRESS. Wielki Buk to także zwycięzca konkursu eBuka 2014 – na najlepszy blog książkowy w kategorii „blog dla dorosłych”.  Z jego założycielką porozmawiać będzie można w najbliższy czwartek, 27 września, o godz. 17:00.

- Chodzi mi przede wszystkim o to, by pokazać, że literatura jest dla wszystkich, nie tylko dla wybranych - twierdzi Olga Kowalska, promotorka czytelnictwa. - To nie jest elitarna rozrywka, ale wspaniała przygoda dla każdego.

Olga Kowalska opowie m.in. o swoim sposobie na sukces, nie ukrywając, że idzie za tym lansowanie się na nieco mądrzejszego, niż się jest w rzeczywistości. Podzieli się doświadczeniami z zakładaniem własnego bloga literackiego oraz kanału i związanymi z jego prowadzeniem ciekawostkami: skąd przychodzą widzowie, co jest najchętniej oglądane na jej kanale, jakiego sprzętu używa do nagrywania.

Młodzieżowy Klub Książki powstaje w ramach projektu „Literacki wehikuł czasu”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Udział w spotkaniach jest bezpłatny, a na pierwszym zaprezentowane zostaną także recenzje zamieszczone na powstałym w ramach projektu „Literacki Wehikuł Czasu” blogu „Książka na oko i ucho”, na którego łamach swój tekst lub film, może opublikować każdy młody bloger/vloger.

- Zakładamy, że klub będzie miejscem spotkań młodych czytelników z ekspertami, zajmującymi się różnymi dziedzinami literatury oraz miejscem wymiany książek, dyskusji i dzielenia się recenzjami na temat wybranych pozycji literackich - zapowiada Antoni Czyżyk, dyrektor CSE "Światowid" w Elblągu. - Na spotkania można przynieść książkę, która zalega w domowej biblioteczce i wymienić ją na inną. Przy okazji przypominam o naszej półce bookcrossingowej znajdującej się na parterze CSE "Światowid".

Spotkanie z blogerką Olgą Kowalską odbędzie się 27 września 2018 r. o godz. 17:00 w Galerii Nobilis CSE „Światowid” w Elblągu. Więcej informacji pod nr tel.: 55 611 20 59.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10961
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5855533

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.