Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 27.09.2018 13:36 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:inf.nadesł. Placówka:Centrum Tańca Promyk
Tai Chi w Centrum Tańca Promyk

Centrum Tańca „Promyk” zaprasza wszystkich chętnych na treningi z podstaw Tai-Chi. To forma aktywności, która łączy figury gimnastyczne i elementy sztuki walki. Pierwsze, bezpłatne zajęcia odbędą się 12 października.

Tai Chi jest prozdrowotną aktywnością ruchową, która powstała setki lat temu w Chinach jako sztuka walki. Jej znaczne walory terapeutyczno-lecznicze zostały docenione bardzo szybko.  Obecnie Tai-Chi określane jest jako chińska gimnastyka zdrowotna oraz medytacja w ruchu. Jest to oryginalna i bezpieczna forma aktywności skierowana dla osób prowadzących siedzący tryb życia, którym brakuje ruchu oraz dla tych, którzy potrzebują relaksu i odskoczni od codziennej rutyny. Zajęcia dostosowane są do osób w każdym wieku i o różnej sprawności fizycznej. Treningi są również odpowiednie dla seniorów.

- Tai Chi to sztuka, dzięki której wcześniej i skuteczniej można rozpoznać czynniki mające negatywny wpływ na zdrowie, samopoczucie i system odpornościowy – mówi Zyta Wrzos z Centrum Tańca „Promyk” – Trening przynosi wiele korzyści osobom cierpiącym na bóle pleców i kręgosłupa. Regularne ćwiczenia pomagają także wzmocnić mięśnie i poprawić kondycję oraz ogólną koordynację ciała.

Tai Chi odróżnia się również od innych form aktywności tym, że w trakcie ćwiczeń, na równi z ciałem, zaangażowany jest umysł. Trening przebiega w ciszy, aby skupić swoją uwagę na tym co aktualnie robimy, dlatego pozwala wyciszyć umysł i zwalczyć stres. Jest to rodzaj aktywności, która umożliwia organizmowi zregenerować się i wypocząć. W trakcie wykonywanych ćwiczeń produkujemy endorfiny, które wprowadzają nas w stan zadowolenia i szczęścia.

- Zapraszamy 12 października o godz. 20:00 do Centrum Tańca „Promyk” na bezpłatne zajęcia pokazowe – zachęca Zyta Wrzos – Chcemy utworzyć grupę, która regularnie będzie uczęszczać na zajęcia prowadzone przez doświadczonego instruktora.

Pełna oferta zajęć dostępna na stronie: www.promyk.elblag.pl/pl/kursy-tanca/harmonogram-kursow-tanca/

Biuro czynne od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00
tel. +48  55 611 01 30/40
tel. kom. +48 609 977 220
e-mail: promyk@swiatowid.elblag.pl    

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10935
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5628238

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.