Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 18.09.2018 14:25 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:inf.nadesł. Placówka:Muzeum Archeologiczno - Historyczne
Konferencja w elbląskim Muzeum

Od 18-go do 20-go września Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Elblągu gościć będzie kilkudziesięciu muzealników z Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Danii, Szwecji i Finlandii.

Elbląskie Muzeum zamyka obecnie projekt: „Z Muzeum w przyszłość. Modernizacja Muzeum Archeologiczno - Historycznego w Elblągu - etap II”. Dzięki uprzejmości Marszałka Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina i wsparciu finansowemu Samorządu, Muzeum przygotowało konferencję naukową na temat stosowania w muzealnictwie najnowszych technologii.

Gośćmi konferencji są członkowie dwóch organizacji zrzeszających muzea z krajów nadbałtyckich: Network of Museums in the Baltic oraz The Association of the Castles and Museums in Baltic Sea. Tradycyjnie każdego roku każda z grup spotyka się w szerokim gronie swoich własnych członków podczas roboczych posiedzeń, z którymi zwykle związane są konferencje naukowe oraz zwiedzanie regionu, w którym odbywa się spotkanie. W związku z finalizacją elbląskiego projektu po raz pierwszy obie grupy spotkają się wspólnie.

W ramach konferencji o takim samym, znaczącym tytule, tj. „Z muzeum w przyszłość”, zaprezentowane zostaną wyniki realizacji bieżącego projektu oraz projektu „Muzea ponad granicami” zrealizowanego w latach 2012-2014 wraz z Muzeum Brama Frydlandzka w Kaliningradzie w ramach programu Litwa-Polska-Rosja. Goście konferencji przedstawią też najnowsze działania w swoich muzeach. Na zakończenie konferencji, co jest zwyczajowym i programowym działaniem obu stowarzyszeń, podjęte zostaną deklaracje związane ze wzajemną promocją uczestniczących instytucji. Obowiązkowym punktem spotkania jest oczywiście zwiedzanie naszego miasta.

Projekt dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10934
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5774565

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.