Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 21.09.2018 09:35 Miasto:Elbląg Kategoria:Społeczeństwo Autor:inf.nadesł. Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Spotkanie z blogerką literacką i vlogerką Olgą Kowalską

Ona kocha książki i dobrze opowiedziane historie. I marzy o tym, żeby inni pokochali literaturę tak samo mocno. Od lat bloguje, vloguje o literaturze, śledzi trendy i nieustannie czyta. Mowa o Oldze Kowalskiej, autorce bloga WielkiBuk.com, która będzie gościem pierwszego spotkania Młodzieżowego Klubu Książki. Spotkanie odbędzie się 27 września w CSE „Światowid”.

We wrześniu w „Światowidzie” ruszają spotkania Młodzieżowego Klubu Książki. Ich celem będzie stworzenie młodym czytelnikom okazji do wymiany książek i podzielenia się recenzjami na temat wybranych pozycji literackich.

Spotkania prowadzone będą w formie otwartej. Gościem pierwszego z nich będzie Olga Kowalska, założycielka i operatorka bloga oraz vloga literackiego Wielki Buk utworzonego w 2012 roku. Niezrażona promotorka czytelnictwa, obserwatorka trendów, koneserka horroru i grozy. Współpracuje z największymi wydawnictwami oraz księgarniami w Polsce. Na co dzień dyrektor kreatywny w małej prywatnej firmie zajmującej się multimediami. Książki to jej pasja od najwcześniejszych lat dziecięcych, jak mówi: - Miłość do literatury wpoili mi rodzice w najwcześniejszych latach - kocham dobrze opowiedziane historie i kocham książki. Od zawsze. Nie wyobrażam sobie życia bez opowieści. Marzy mi się, byście pokochali literaturę tak mocno jak ja.

Jak powstaje blog literacki, jak skutecznie tworzyć bloga/vloga literackiego, skąd czerpać inspiracje? Na te i wiele innych pytań odpowie gość spotkania.

- Na spotkanie można też przynieść książkę, która zalega w domowej biblioteczce i wymienić ją na inny egzemplarz – mówi Aleksandra Bednarczuk, kierownik Działu Kultury Artystycznej w CSE „Światowid”. - Dodatkowo zaprezentujemy recenzje, zamieszczone na powstałym w ramach projektu blogu „Książka na oko i ucho”, na którego łamach może znaleźć się tekst lub film, każdego młodego blogera/vlogera - dodaje.

Więcej na: www.swiatowid.elblag.pl w zakładce Konkursy (link: http://www.swiatowid.elblag.pl/pl/aktualnosci/konkursy/we-udzia-w-naszych-konkursach/) lub pod nr tel. 55 611 20 59.

Spotkanie z blogerką Olgą Kowalską – 27 września 2018 r., godz. 17:00, Galeria Nobilis CSE „Światowid” w Elblągu. Wstęp wolny. Więcej informacji pod nr tel.: 55 611 20 59.

Młodzieżowy Klub Książki zostanie uruchomiony w ramach projektu „Literacki wehikuł czasu”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10961
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5855478

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.