Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 20.08.2018 14:06 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:informacja nadesłana Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Ruszył nabór na warsztaty z nowych mediów dla seniorów

Sprawdzisz godziny odjazdu autobusu, znajdziesz nowy przepis na danie albo rozwiązanie problemu. A może nawet poznasz kogoś ciekawego? Seniorze, CSE Światowid zaprasza na warsztaty pn. Nowoczesny senior, gdzie przekonasz się, że posługiwanie się Internetem nie jest takie trudne, jak czasami się wydaje.

Nowoczesny senior to cykl warsztatów edukacyjnych, dla seniorów którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę z zakresu Internetu i mediów społecznościowych.

  Uczestnicy naszych warsztatów dowiedzą się, w jaki sposób mogą, przy wsparciu Internetu, rozwijać swoje zainteresowania – zapowiada Aleksandra Bednarczuk, kierownik Działu Przedsięwzięć Kulturalnych. – Nauczą się też jak przez Internet poznać osoby o podobnych zainteresowaniach, znaleźć ciekawe warsztaty czy wydarzenia kulturalne lub jak zrobić zakupy online. Mam nadzieję, że z zajęć wyjdą z poczuciem, że sieć to rozrywka, ale też lek na samotność czy ułatwienie w codziennym funkcjonowaniu.

Na pierwsze zajęcia z cyklu Nowoczesny senior CSE Światowid zaprasza 8 września (sobota) o  godzinie 10:00 do sali nr 38 (I piętro) w budynku CSE „Światowid” w Elblągu. Kolejne zajęcia odbędą się w terminach: 6 października, 13 października i 10 listopada.

Dodatkowo uczestnicy warsztatów pn. Nowoczesny senior będą mogli włączyć się do zespołu przygotowującego Przewodnik Twórczego Seniora, który będzie adresowany do elbląskich seniorów.

Aby wziąć udział w warsztatach pn. Nowoczesny senior, należy zgłosić chęć udziału pod numerem telefonu 55 611 20 59 lub mailowo, pisząc na adres: aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl.
Z uwagi na charakter warsztatów, zapisy na zajęcia zobowiązują do udziału w całym cyklu (cztery spotkania). Nabór na warsztaty prowadzony jest do wyczerpania miejsc.

Liczba miejsc jest ograniczona. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Mile widziane jest posiadanie na zajęciach własnego laptopa.

Warsztaty z nowych mediów dla seniorów poprowadzi Zuzanna Gajewska.

Zuzanna Gajewska ukończyła dziennikarstwo i komunikację społeczną. Przez kilka lat prowadziła portal społecznościowy e-kulturalni. Ma doświadczenie w pracy w projektach skierowanych do różnych grup odbiorców. Prowadziła warsztaty z dziennikarstwa i mediów elektronicznych, zajmowała stanowisko asystenta koordynatora w projekcje adresowanym do uczniów szkół podstawowych, mającym na celu podnoszenie kwalifikacji i uzdolnień dzieci, jest autorką i realizatorką projektu pn. „eKulturalni, czyli kultura w nowych mediach” dofinansowanego przez MKiDN. Wcześniej pracowała m.in. w prasie lokalnej i polonijnym radio w Londynie. Prywatnie prowadzi bloga „Szufladopółka”, na którym recenzuje przeczytane książki i zamieszcza swoją twórczość literacką. Wydała również książkę – „Potomkowie pierwszej czarownicy”.

Warsztaty pn. Nowoczesny senior odbędą się w ramach projektu „Kultura dla seniora – senior dla kultury”, który jest realizowany przez CSE „Światowid” w Elblągu. Zadanie zostało dofinansowanie
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Więcej informacji nt. projektu „Kultura dla seniora – senior dla kultury” znajduje się na podstronie projektu (link: http://www.swiatowid.elblag.pl/pl/nasze-projekty/kultura-dla-seniora-senior-dla-kultury/)

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10630
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 4924682

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.