Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 23.07.2018 08:16 Miasto:Region Kategoria:Wydarzenia Autor:inf.nadesł. Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
„Literackim wehikułem czasu” na Warmię i Mazury

Baśniowe sesje fotograficzne, wymienialnie książek i gry terenowe, oparte na przygodach Pana Samochodzika – to część atrakcji, które czekają na młodzież z Fromborka, Iławy i Ostródy. Działania odbędą się w ramach wakacyjnej akcji CSE „Światowid”.

We Fromborku, Iławie i Ostródzie odbędą się pikniki literackie i gry terenowe z nagrodami. Propozycje dla dzieci to przede wszystkim literacka sesja zdjęciowa w kostiumach bohaterów powieści czy baśni, takich jak Pippi Pończoszarka czy Królewna Śnieżka. Przygotowane zostanie również stoisko plastyczne, gdzie samodzielnie można będzie wykonać zakładki do książek i podkładki pod kubek.

- I młodsi, i starsi czytelnicy będą mogli skorzystać z Wymienialni Książek - mówi Aleksandra Bednarczuk z CSE "Światowid" w Elblągu. - Tu każdy może przynieść lektury, do których już nie wraca, a w zamian wybrać książki, przykazane przez sąsiadów i kolegów, które uzupełnią domową bibliotekę. W wyborze najciekawszych pozycji pomoże Kącik Luksusu Czytelnika – wygodna przestrzeń z leżakami i poduszkami, w której można zapoznać się z kilkoma pierwszymi stronami upatrzonej lektury.

Reprezentanci wszystkich pokoleń czytelników mogą spędzić wspólnie czas, przenosząc się do świata hobbitów, Harrego Pottera czy Tajemniczego Ogrodu dzięki Przystankowi Gracza – w wydzielonej przestrzeni na uczestników czekać będą literackie planszówki i gry karciane.

- Nie zabraknie także działań edukacyjnych - dodaje Aleksandra Bednarczuk. -  W Wymienialni uczestnicy dowiedzą się czym jest bookcrossing i jak działa „Książka w podróży”, a w ramach minipanelu „W zasięgu… literatury” specjalista od nowych mediów opowie m.in. o tym, jak legalnie i niedrogo znaleźć poszukiwaną książkę, e-book czy audiobook z pomocą odpowiednich aplikacji.

Dopełnieniem działań plenerowych będzie gra terenowa, oparta na powieściach o Panu Samochodziku, ponieważ głównymi celami  projektu „Literacki wehikuł czasu”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, są popularyzacja i promocja czytelnictwa.

Trasa „Literackiego wehikułu czasu” rozpocznie się 24 lipca we Fromborku (Rynek Miejski), 25 lipca działania odbędą się w Iławie (Galeria przy ul. Niepodległości), a 26 lipca w Ostródzie (Zamek).  

- Czekamy na Was od 10.00 do 13.00 - mówią organizatorzy. - Udział w działaniach projektowych jest bezpłatny.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10864
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5405811

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.