Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 29.05.2018 11:15 Miasto:Elbląg Kategoria:Wystawy Autor:inf. nadesł. Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Prace w drewnie

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza na wspólną wystawę dwóch autorek: Małgorzaty Bugajny i Sabiny Gadzały. Twórczość artystyczna to ich wybór i pasja. Z zamiłowania do tworzenia wykonały cykle prac w drewnie, które już od 1 czerwca będzie można obejrzeć na wystawie.

Małgorzata Bugajny pasjonuje się rzeźbą w drewnie. W czerwcu 2017 roku wzięła udział w warsztatach rzeźbiarskich w Przezmarku, organizowanych przez CSE „Światowid.” Wówczas stworzyła swoją pierwszą rzeźbę, która była zapowiedzią całego cyklu prac. Przymierzając się do każdej kolejnej pracy, stara się odnaleźć w kawałku drewna jego naturalny urok, a za pomocą dłuta i własnej wyobraźni nadać mu oryginalną formę.

Teraz  mogę powiedzieć, że to co robię, daje mi głęboką satysfakcję oraz rozpęd do dalszej pracy twórczej. Odnalazłam swoją pasję i dzięki temu przeżywam twórczy czas, który pozwala na realizację nowych pomysłów.

Małgorzata Bugajny

Sabina Gadzała swoją przygodę ze sztuką rozpoczęła w szkole średniej tworząc prace w technice batiku. po ukończeniu studiów na wydziale administracji pracowała w biurze, jednak, po pewnym czasie zamieniła ją na pracę twórczą. Obecnie jest trenerem rękodzieła, uczy technik plecionkarskich, szkła artystycznego, ceramicznych oraz tradycyjnego rękodzieła. Ciągła pasja tworzenia oraz chęć eksperymentowania w łączeniu różnych materiałów sprawia, że poszukuje nowych form i sposobów tworzenia. Obecnie najbliższe jest jej malowanie temperą, ale także praca w drewnie oraz szkło artystyczne i ceramika, którą realizuje w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Brała udział w plenerach artystycznych oraz wystawach zbiorowych.

Spotkanie z artystkami odbędzie się w sobotę 2 czerwca 2018 r. o godzinie 13.00 w holu I piętra CSE „Światowid”. Ekspozycja będzie dostępna do 05.06.2018 r.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10912
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5532082

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.