Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 16.05.2018 08:05 Miasto:Elbląg Kategoria:Społeczeństwo Autor:inf.nadesł. Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Kreatywni od podstawówki

Kreatywność to potencjał, z którym się rodzimy. Warto ją rozwijać od najmłodszych lat i prezentować swoje nieszablonowe pomysły. Taką okazję będą mieli uczniowie elbląskich szkół podstawowych, uczestnicząc w Festiwalu Kreatywności, który odbędzie się w CSE „Światowid” 13 czerwca.

Mali naukowcy, projektanci mody, twórcy gier planszowych czy konstruktorzy interaktywnych zabawek będą mogli zaprezentować swoje umiejętności w ramach imprezy, podsumowującej projekt edukacyjny „Szkoła młodych geniuszy”. Celem działania jest m.in. ośmielanie dzieci już na etapie edukacji podstawowej do realizowania niestandardowych przedsięwzięć oraz pogłębiania zdolności nieszablonowego myślenia. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Festiwal Kreatywności to doskonała okazja do sprawdzenia swoich sił w zakresie nowatorskich inicjatyw.

Zapraszamy uczniów elbląskich szkół podstawowych do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu. W ramach specjalnie przygotowanych stoisk oraz przestrzeni Sceny Kreatywnej, będą mogli zaprezentować swoje oryginalne umiejętności i specjalistyczną wiedzę. Celem stworzenia stoisk jest popularyzacja wiadomości z różnych dziedzin nauki w pomysłowej formie, z włączeniem w działanie publiczności.

Scena Kreatywna to z kolei miejsce dla tych, którzy marzą o występie w talent show. Brzuchomówcy, iluzjoniści czy wokaliści będą mogli oczarować publiczność.

- Zapraszamy do współpracy również lokalne instytucje i firmy, które chciałyby swoją ofertę w formie kreatywnego stoiska, skierowanego do uczestników Festiwalu - dodają organizatorzy.

Zainteresowane udziałem szkoły i firmy prosimy nadsyłanie zgłoszeń drogą mailową na adres: aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl lub o dostarczenie do Działu Kultury Artystycznej CSE „Światowid”(pok. 38, I piętro). Termin nadsyłania zgłoszeń mija 18 maja 2018 r. (piątek).

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10936
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5648119

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.