Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 14.05.2018 14:53 Kategoria:Sztuki plastyczne / wizualne Autor:inf.nadesł. Placówka:Brak
Warsztaty i wernisaż w kadyńskiej świetlicy

We wtorek 15 maja w kadyńskiej świetlicy odbędą się warsztaty malowania techniką temperową oraz nakładania złoceń. Tego samego dnia, będzie miał miejsce wernisaż wystawy miniatur kapliczek słupowych.

W warsztatach wezmą udział mieszkańcy Kadyn i okolic wspólnie z uczestnikami zajęć plastycznych z CSE „Światowid.” Elbląska sekcja plastyczna już od kilku lat doskonali umiejętność malowania techniką temperową oraz nakładania złoceń. Spotkanie w kadyńskiej świetlicy jest okazją do podzielenia się pasją z innymi osobami.

Tempera jajeczna stanowi dawną technikę malarstwa znaną od starożytności i najbardziej popularną w średniowieczu. To technika, którą stosuje się m.in. do pisania ikon. Podczas warsztatów będzie można poznać także sposoby nakładania złoceń.

– Widzimy coraz większe zainteresowanie klasyczną sztuką ikonograficzną. Rośnie liczba utalentowanych twórców, którzy uczą się dawnych metod malowania – mówi Ewa Bednarska-Siwilewicz, instruktor plastyki w CSE „Światowid.”

Warsztaty odbędą się 15 maja w godz. 14.00 – 16.00. Do udziału w warsztatach zapraszamy mieszkańców Kadyn i gminy Tolkmicko. Zapisy na warsztaty przyjmuje opiekun świetlicy Dorota Lebioda, kontakt tel.: 509 946 731. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Po warsztatach o godzinie 16.00 odbędzie się wernisaż wystawy prezentującej miniatury kapliczek słupowych wykonanych w technikach: witrochromii i temperowej z użyciem naturalnych pigmentów na drewnianym podłożu. Każda z prezentowanych prac jest indywidualną interpretacją tematu kultu religijnego, patronów i sztuki sakralnej.

Autorzy prac: Danuta Świątek, Maria Szczepańska, Lucyna Poduch, Bożena Małysko,  Wanda Chmielińska,  Grażyna Kopańska, Anna Komorowska, Joanna Wachowicz, Zofia Pater,  Barbara Włoch., Beata Kozłowska, Aleksandra Wysocka, Wanda Kucharczyk.

Wystawę w Kadyńskiej Świetlicy będzie można oglądać do 30 czerwca.

Organizatorzy: Stowarzyszenie „Kadyny”, Świetlica Wiejska w Kadynach i Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10435
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 4620921

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.