Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Magia i historia średniowiecza w „Perkunowych wyrokach” Joanny Żamejć

O epoce średniowiecza, aktualnych hierarchiach społecznych, roli rodziny i pozycji kobiet. Te i jeszcze inne tematy zostaną poruszone na spotkaniu autorskim z Joanną Żamejć – autorką książki „Perkunowe wyroki”. Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza w sobotę, 12 maja o godz. 16.00.

Joanna Żamejć urodziła się i wychowała w Olsztynie. Od trzydziestu lat mieszka w Niemczech, niedaleko Bremy. To bibliotekarka z zawodu i zamiłowania. Zodiakalna „lwica” ze wszystkimi wadami i zaletami znaku, uwielbia koty. Marzy o powrocie do grodu nad Łyną. W młodości buntowniczka, od dzieciństwa lubiąca wymyślać i opowiadać historyjki –  obecnie stateczna pani w średnim wieku, nadal lubiąca „wymyślać i opowiadać”. Do tej pory pisała jedynie krótkie opowieści z dreszczykiem dla przyjaciół.

Magiczno-historyczne „Perkunowe wyroki” są przemyślaną kontynuacją jej pierwszej powieści zatytułowanej „Nawrócenie wiedźmy”, która powstała z miłości do Olsztyna i dumy z własnych polsko-litewsko-niemieckich korzeni.

O życiu codziennym epoki średniowiecza, ówczesnych hierarchiach społecznych, roli rodziny w dzisiejszych czasach i pozycji kobiet oraz o tym, co się w tej materii przez wieki zmieniło, rozmawiać będą: Danuta Bogdan – historyk i autorytet wiedzy o dawnych ziemiach pruskich, Teresa Astramowicz-Leyk – politolog, społeczniczka, znawca problematyki ochrony praw i wolności człowieka).

Spotkanie poprowadzi Ewelina Zdancewicz-Pękala, odbędzie się ono w Czytelni Czasopism (parter) w Starym Ratuszu, ul. Stare Miasto 33.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11127
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6688348

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.