Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 10.05.2018 11:19 Miasto:Elbląg Kategoria:Społeczeństwo Autor:inf. nadesł. Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Seniorzy w akcji

Jesteś aktywnym seniorem, który rozwija swoje zainteresowania i chce się dzielić posiadaną wiedzą? Cenisz kontakt z ludźmi i nawiązywanie nowych, ciekawych znajomości? Włącz się w działania Klubu Aktywnego Seniora w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Pierwsze spotkanie już 16 maja.

Klub, którego działania skierowane są do elblążan w wieku 60+, zostanie powołany w CSE "Światowid" w ramach projektu „Kultura dla seniora – senior dla kultury”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Oferta Klubu ma stanowić nową jakość w zakresie form spędzania wolnego czasu, skierowanych do seniorów. Tu osoby starsze będą nie tylko uczestniczyć w przygotowanych warsztatach czy prelekcjach, ale także… wcielą się w rolę instruktorów.

– Możliwość poprowadzenia zajęć to okazja do sprawdzenia swoich sił na nowej płaszczyźnie działania i wykorzystania umiejętności interpersonalnych – mówi koordynatorka projektu, Aleksandra Bednarczuk. – Zapraszamy do „Światowida” wszystkich, którzy mają potrzebę dzielenia się swoją wiedzą i zainteresowaniami, a także tych, którzy chcą poznać nowe, ciekawe formy spędzania czasu. Pragniemy, aby każda osoba po przekroczeniu pewnego progu wiekowego czy przejściu na emeryturę miała świadomość, że to nie koniec aktywności, ale moment na realizację pasji, często odkładanych przez wiele lat. Dołączenie do Klubu  pozwoli też odnaleźć się seniorom, którzy szukają swojego miejsca w społeczności po zakończeniu okresu aktywności zawodowej.

Umiesz grać w brydża? Szydełkujesz lub robisz na drutach? Malujesz czy śpiewasz? Masz inne umiejętności lub pasje, którymi chcesz się podzielić z innymi? Dołącz do nas! Spotkanie organizacyjne odbędzie się 16.05.2018 r. (środa) o godz. 15:00 w CSE „Światowid” w Elblągu (pok. 38, I piętro).

Wszystkich zainteresowanych, którzy chcą poznać więcej szczegółów, prosimy o kontakt pod numerem tel. +55 611 20 59 lub drogą elektroniczną pod adresem aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl.

Projekt „Kultura dla seniora – senior dla kultury” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10935
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5634344

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.