Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 25.04.2018 09:46 Miasto:Elbląg Kategoria:Wystawy Autor:inf.nadesł. Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Opowiem ci swoją historię

Już jutro (czwartek, 26 kwietnia) o 17:00 zapraszamy do CSE Światowid na wernisaż wystawy „Odnalezione korzenie” i happening plastyczny. Działania podsumują projekt „Łączymy historie”, realizowany w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.

W trakcie wystawy zaprezentowane zostaną efekty warsztatów genealogicznych, digitalizacyjnych i plastycznych. Wielu elblążan dotarło do nieznanych faktów na temat swoich bliskich, często rozsianych po Polsce lub nawet całym świecie – także zaginionych lub takich, z którymi kontakt przez lata mocno się rozluźnił. Dzięki relacjom uczestników projektu dowiemy się, się jakie są efekty tych osobistych poszukiwań – bardzo ważnego etapu na drodze odkrywania swojej  tożsamości rodzinnej i lokalnej.

Uczestnicy zajęć stworzyli również własne rodzinne albumy i drzewa genealogiczne. Będzie je można obejrzeć w trakcie wystawy.

Zwiedzający będą mogli także skorzystać ze specjalnie przygotowanego stanowiska multimedialnego, gdzie wysłuchają nagrania porywającej historii dzielnej Janki – ciotki jednej z uczestniczek warsztatów. „Jako jedynej z uczestników udało mi się odnaleźć w czasie zajęć nazwisko mojej Babci oraz jej sióstr na stronach Polskiej  Deklaracji o Podziwie i Przyjaźni dla Stanów Zjednoczonych z okazji 150 rocznicy Deklaracji Niepodległości.” – słyszymy w opowieści. „ Z odmętów Internetu wyłowiłam skan kolejnego dokumentu . Na stronach tej książki odnalazłam spisy wszystkich klas . I była tam ! Ostatnia siostra, wówczas 17-letnia, w klasie maturalnej.”

Dzięki warsztatom, pani Monika dotarła do kolejnych zdjęć. „Gdy patrzy się na tę fotografię szczęśliwej rodziny trudno przyjąć obojętnie fakt, że za kilka lat już ich nie będzie, że ich losy tak tragicznie się pogmatwają”. Zainteresowanych losami Janki będą mogli wysłuchać całej opowieści. Stoisko dostępne będzie tylko w trakcie wernisażu.

- Na wernisaż zapraszamy także dzieci. Dla nich przygotowaliśmy happening plastyczny „Najdłuższa ulica w Elblągu” oraz słodki poczęstunek - zachęcają organizatorzy.

Wernisaż wystawy „Odnalezione korzenie” odbędzie się w czwartek 26 kwietnia o godz. 17:00 w holu głównym CSE „Światowid”. Wystawę można zwiedzać do 11 maja.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10791
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5225701

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.