Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 27.03.2018 10:12 Miasto:Ostróda Kategoria:Społeczeństwo Autor:inf. nadesł. Placówka:Miejski Dom Kultury im. Franciszka Chruściela w Ornecie
Działam KULturalnie w Ornecie

Miejski Dom Kultury w Ornecie jako jeden z 50 domów kultury w Polsce uzyskał dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury na zadanie „Działaj KULturalnie” w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2018.

Projekt realizowany jest dwuetapowo. Pierwszy polega na przeprowadzeniu diagnozy identyfikującej zasoby mieszkańców gminy Orneta i identyfikację pomysłów inicjatyw lokalnej społeczności.

- W trakcie tego etapu będziemy spotykać się z mieszkańcami gminy Orneta w świetlicach wiejskich, w Miejskim Domu Kultury z organizacjami pozarządowymi, młodzieżą, z grupami nieformalnymi, osobami należącymi do różnych grup społecznych - mówią realizatorzy projektu. - Spotkacie nas także w terenie, gdzie będziemy podpytywać się, jakie są Wasze opinie i potrzeby dotyczące kultury w gminie Orneta.

W maju zostanie ogłoszony konkurs na Waszą inicjatywę kulturalną „Działaj KULturalnie”, gdzie będzie można zrealizować swoje pomysły, wydarzenie, warsztaty.

W drugim etapie programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne Miejski Dom Kultury będzie dofinansowywał wybrane inicjatywy, które będą realizowane pod koniec lata i na początku jesieni.

- Zachęcamy Państwa do czynnego włączenia się w prowadzane przez naszą jednostkę badania. Będziemy w przestrzeni miasta i gminy, aby od Państwa dowiedzieć się jakie mamy zasoby, potrzeby działań kulturalnych oraz propozycje na rozwój kultury w naszej gminie. Bardzo zależy nam na Waszej opinii, bo wspólnie tworzymy naszą KULTURĘ - dodaja organizatorzy.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10970
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5905868

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.