Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 13.03.2018 09:21 Miasto:Ełk Kategoria:Muzyka Autor:inf. nadesł. Placówka:Ełckie Centrum Kultury
Klaudia Mużyło & The Consonance Trio w aranżacjach jazzowych

Ełckie Centrum Kultury zaprasza 16 marca na koncert w klimatach jazzowych Klaudii Mużyło z zespołem "The Consonance Trio" w składzie: Max Fedorov - piano, Karol Sypytkowski - kontrabas, Wojciech Bronakowski - perkusja, zespół na co dzień współpracuje z Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku.

Klaudia Mużyło - Wielokrotnie nagradzana wokalistka, laureatka wielu wokalnych konkursów krajowych oraz międzynarodowych. Absolwentka II stopnia Szkoły Muzycznej Estradowej im. Anny German w Białymstoku. Ma na koncie wiele koncertów z Królewską Orkiestrą Symfoniczną, z którą koncertuje w różnych zakątkach kraju. Klaudia już od kilku lat śpiewa na corocznych ełckich koncertach kolęd. Swoim wokalem często uświetnia różne lokalne gale i uroczystości. Posiada wiele certyfikatów potwierdzających ukończenie wokalnych projektów i warsztatów. Brała udział w musicalu „W sieci”, którego premierę można było obejrzeć w białostockim teatrze. Aktualnie doskonali swój warsztat wokalny pod okiem wybitnych nauczycieli z Polski i z zagranicy.

Max Fedorov – pianista, kompozytor, aranżer. Ukończył Wydział Muzyki i Pedagogiki na Rówieńskim Uniwersytecie Humanistycznym. Był uczestnikiem Studium Dyrygentów w Koszalinie w klasie prof. V. Bieleckiej i u prof. J. Kurcza. Założył zespół MIT, który wykonywał jego utwory do tekstów łemkowskiego poety Bogdana-Igora Antonycza, a także do wierszy polskich twórców. Brał udział w międzynarodowych festiwalach i konkursach. W rówieńskim zespole Voyage pełnił funkcję kompozytora i pianisty. Grał z polskim zespołem Pośpieszni z Siedlec oraz z białostockim kwartetem Nuevo. Jest pianistą zespołu Zimne Dranie, wykonującego polskie szlagiery międzywojenne, światową muzykę filmową i własne kompozycje. Obecnie mieszka w Białymstoku, gdzie pracuje w Chórze Opery i Filharmonii Podlaskiej. Jak sam mówi – dzieło absolutne ma jeszcze przed sobą.

Karol Sypytkowski – kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie filia w Białymstoku w klasie kontrabasu prof. L. Sokołowskiego oraz Instytutu Jazzu w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie kontrabasu M. Barańskiego. Współpracował z takimi zespołami jak: WEM, Modern Groove, Draft, Sarakina, DeMorela oraz wielu innych jako muzyk sesyjny. Uczestniczy w takich projektach muzycznych jak Zimne Dranie, Kamil Skorupski Band, UNIT 85, Michał Skwierczyński Quartet. Współpracuje z Operą i Filharmonią Podlaską, teatrem szkolnym Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza, a także Policealnym Studium Wokalno-Aktorskim w Białymstoku.

Wojciech Bronakowski – perkusista, kompozytor. Ukończył Akademię Muzyczną w Warszawie filia w Białymstoku. Współpracował z wieloma zespołami, m.in. Sarakiną (płyta JUNCTION – Folkowy Fonogram roku 2004 oraz FRYDERYKATA 2008), Ewa Band, WEM. Wraz z grupą perkusyjną uczestniczył w nagraniu koncertu telewizyjnego „Ósmy grzech” (2005). Brał udział w nagraniu muzyki do sztuki ” Kobieta nad nami” (2006), musicalach „Kopciuszek”, „Królewna Śnieżka”- muz. Jan Krutul. Obecnie pracuje w Chórze Opery i Filharmonii Podlaskiej. Od 2011 roku jest członkiem grupy PAX BAND.
Członkowie zespołu współtworzą The Consonance Trio, zespół tworzący własne kompozycje z pogranicza muzyki jazzowej, filmowej oraz klasycznej.

Koncert realizowany w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Ełku Tomasza Andrukiewicza

Sala "Zebra" Ełckiego Centrum Kultury
16 marca, godz. 19:00
Wstęp wolny

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10605
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 4853002

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.