Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 17.11.2017 14:21 Miasto:Ełk Kategoria:Muzyka Autor:inf. nadesł. Placówka:Ełckie Centrum Kultury
Śpiew klasyczny - od baroku po współczesność

Ełckie Centrum Kultury zaprasza na koncert pt:"Śpiew klasyczny - od baroku po współczesność", który jest wyborem znanych dzieł sztuki wokalnej z różnych kręgów kultury europejskiej na przestrzeni epok. Podczas występu będzie można usłyszeć zarówno podniosłe kompozycje muzyki sakralnej jak i arie ze znanych oper i operetek - w sześciu różnych językach (polski, angielski, rosyjski, francuski, niemiecki i łacina).

Wykonawcy:

Magdalena Lewandowska - mezzosopran. Pochodzi z Suwałk. Absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej im. Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie śpiewu prof. Krystyny Pakulskiej. Debiutowała partią Suzuki w Madamie Butterfly G. Pucciniego w 2005 roku w Parnu w Estonii. Oprócz tego wykonywała między innymi partie Jadwigi w Strasznym dworze S. Moniuszki, Flory w Traviacie G. Verdiego, Marty w Fauście C Gounoda. Od lat związana z gdańskim środowiskiem muzycznym: Była solistką Opery Bałtyckiej, obecnie współpracuje między innymi z towarzystwem muzycznym Cappella Gedanensis.

Mikołaj Zgódka - tenor, Ełczanin. Naukę śpiewu solowego rozpoczął pod kierunkiem Magdaleny Lewandowskiej. Jest absolwentem wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdański w klasie w klasie prof. Piotra Kusiewicza. Debiutował partią Lurcania w operze Ariodante G. F. Haendla w 2016 roku w Warszawskiej Operze Kameralnej. W ramach różnych projektów artystycznych koncertował między innymi w Filharmonii Szczecińskiej, Filharmonii Narodowej oraz na Zamku Królewskim w Warszawie oraz w Ełku. Obecnie współpracuje z Warszawską Operą Kameralną. W roku 2017 został stypendystą przyznawanego przez Prezydenta Miasta Ełku stypendium artystycznego.

Katarzyna Makal-Żmuda - fortepian. Kształciła się w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, a następnie w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, w klasie fortepianu ad. Joanny Domańskiej i ad. Marka Drewnowskiego. W 1994 roku została Laureatką IV Międzynarodowego Festiwalu Pianistycznego im. Józefa Hofmanna w Nałęczowie. W 2001 roku otrzymała nagrodę dla akompaniatora podczas I Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antano Kucingio w Wilnie. Od roku 1997 związana jest z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina – wydział instrumentalno-pedagogiczny w Białymstoku, gdzie obecnie pracuje na stanowisku adiunkta w Zakładzie Wokalistyki. Aktualnie mieszka w Ełku, gdzie naucza gry na fortepianie w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych. Jej uczniowie wielokrotnie zdobywali nagrody i wyróżnienia na konkursach pianistycznych.

Koncert realizowany jest w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Ełku Tomasza Andrukiewicza.

26 listopada godz. 17:00, Ełckie Centrum Kultury sala widowiskowa. Wstęp wolny.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10963
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5856308

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.