Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 28.09.2017 15:44 Miasto:Elbląg Kategoria:Kącik Seniora Autor:Maria Szczepańska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Pasje małe i duże

Każdy z nas ma jakieś pasje, które rozwija w zaciszu domowym. Malujemy, rzeźbimy, robimy zdjęcia, tworzymy piękne przedmioty, swoją twórczością wypełniamy dom, obdarowujemy znajomych i przyjaciół.
I co dalej? Czas wyjść ze swoją pasją do ludzi.

Zapytacie: „Jak to zrobić?”
Byłam kiedyś w takiej sytuacji. Chciałam doskonalić swoje pasje w dziedzinie malarstwa i fotografii, zaczęłam szukać odpowiednich zajęć dla osób dorosłych i udało się.
W CSE „Światowid” w Elblągu jest wiele zajęć organizowanych, na szczęście, nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale i dla dorosłych. Tu możemy doskonalić swój kunszt pod okiem profesjonalnych opiekunów, nasze prace biorą udział w wielu wystawach i konkursach.
Gdzie jeszcze można się realizować? Biblioteka Elbląska udostępnia swoje pomieszczenia i pomaga w organizowaniu wystaw amatorów. W PortEl.pl można zamieszczać swoje zdjęcia z Elbląga i okolic w dziale „Fotka miesiąca”.
Działają też u nas koła sportowe. Są „Włóczy-kije” (nordic walking), organizowane są maratony, wyprawy rowerowe.
Pamiętajmy, że centrum kultury, biblioteki, muzea to miejsca pełne życia i możliwości. Tam znajdziemy pomoc w rozwijaniu swoich pasji i nowych przyjaciół – wystarczy tylko wyjść z domu.    

Zapraszam do zobaczenia Elbląga i jego okolic moimi oczami. 
Na zdjęciach poniżej zobaczycie elbląską starówke – tutaj nie będziesz się nudził, Bażantarnię – miejsce spotkań, rodzinnych pikników, imprez sportowych, spacerów. To także dobre miejsce dla grzybiarzy i dla pasjonatów fauny i flory oraz szlaki o różnym stopniu trudności i wiele urokliwych miejsc.

Pokazuję także okolice Elbląga:
Jezioro Drużno - szlak wodny Kanału Elbląskiego i rezerwat przyrody. Obszar rezerwatu  Jezioro Drużno pokrywa się z obszarem Natura 2000. Wzdłuż brzegów jeziora i rzek wiodą szlaki rowerowe, a jadąc z Elbląga w kierunku Markus możemy podziwiać piękne, stare chaty, jak dom podcieniowy w Markusach. Jest także zdjęcie cmentarza mennonickiego.

 

 

 

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10935
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5616419

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.