Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 14.09.2017 14:12 Miasto:Elbląg Kategoria:Kącik Seniora Autor:Zbigniew Tomaszewski, J.K.-D. Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Piekarczyk wchodzi do gry

Zbigniew Tomaszewski jest uczestnikiem projektu "Akademia możliwości - przez wspólne pasje do wspólnych działań", jaki realizuje CSE "Światowid" w Elblągu. Jest także pasjonatem historii i twórcą planszowych gier historycznych. Podczas jednego ze spotkań opowiedział o swoim hobby i grze inspirowanej historią miasta.

Piękna legenda o Piekarczyku, który obronił Elbląg przed Krzyżakami doczekała się wielu cyklicznych imprez. Postać młodego, elbląskiego śmiałka można zobaczyć obecnie także w wielu reklamach odwołujących się do naszego miasta. Dlatego też powstał pomysł stworzenia gry planszowej o Piekarczyku, elbląskim bohaterze.

- „Piekarczyk” to połączenie świetnej zabawy, edukacji historycznej oraz doskonalenia szybkiego i strategicznego myślenia - mówi Zbigniew Tomaszewski. - Za nieco ponad trzy lata, 8 marca 2021 roku, minie dokładnie 500 lat od owego wydarzenia. Do tego czasu okrzepnie, a do towarzystwa będzie miała takie gry jak: „Grunwald” lub „16 żołnierzy”. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z tą ciekawą wersją nauki poprzez zabawę.

Ze wszystkimi wymienionymi tytułami będzie można zaznajomić się i zagrać podczas każdej elbląskiej inscenizacji lub imprezy historycznej.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10142
Galerii: 303
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 4062012

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.