Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 14.06.2017 11:12 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:Aleksandra Falkenberg Placówka:CSE Światowid
Nowe atrakcje już w Suchaczu

Turyści, którzy zaglądają do tego miasta wiedzą, że mogą liczyć na wiele pięknych widoków. Krajobraz nad zalewem nie jednemu zapiera dech w piersi. Dzięki otwarciu nowego punktu widokowego będzie jeszcze więcej okazji do zachwycania się pięknem Zalewu Wiślanego.

Wszystko za sprawą inicjatywy mieszkańców, którzy postanowili wzbogacić miasto o nową atrakcję. Miało to na celu nie tylko upiększyć miasto, ale również zachęcić do przyjazdu większą liczbę turystów. Plan zakładał odbudowę starego punku widokowego. Dowiedziawszy się o nowym pomyśle Nadleśniczy chętnie wsparł mieszkańców w budowie punktu widokowego, ze środków Lasów Państwowych Nadleśnictwo Elbląg. Żeby dotrzeć do nowo otwartej atrakcji w Suchaczu trzeba skręcić w stronę szkoły podstawowej, dalej drogę wskażą drogowskazy.

Warto dodać, że w Suchaczu znajduje się wiele innych miejsc, które można odwiedzić. Wśród nich znajduje się Zabytkowa Szkoła powstała na początku XX wieku. Początkowo pełniła funkcję hotelu, którego prezesem i założycielem był Carl Pudor. Hotel nosił zdrobniałą nazwę „Zameczek nad zatoką”, która odnosiła się do pięknego widoku na wodę. Obecnie to Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. „Kaprów Polskich”. Mieści się na niewielkim wzgórzu i otacza ją ogród. Obok placówki znajduje się ścieżka prowadząca do obelisku upamiętniającego fundatora budowli.

W mieście znajduje się również pomnik, który powstał na cześć poległych w bitwie na Zalewie Wiślanym. Miała miejsce w 1463 r., a walczyły w niej floty Związku Pruskiego i krzyżacka.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11042
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6043263

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.