Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 14.06.2017 11:08 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:Aleksandra Falkenberg Placówka:CSE Światowid
Kolejny tom już wkrótce

Miłośnicy historii i kultury wikingów zyskają nowe źródło wiedzy. W Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu powstanie trzeci tom „Studiów nad Truso”. Poprzednie części spotkały się z dużym odzewem ze strony czytelników, a to jeszcze nie koniec.

Nowy tom z wydawnictwa „Janów Pomorski – 34 lata badań i studiów nad wczesnośredniowiecznym emporium – publikacja wyników badań osady Truso” będzie się dzielił na dwie części.W pierwszej z nichzostaną ukazane wyniki badań strefy portowej osady, prowadzonych w latach 1982-1991. Będą one miały szczególne znaczenie, gdyż na ich podstawie zostaną określone wielkości, funkcja i chronologia całego założenia. Druga część tomu będzie zawierała poszerzoną analizę wyników badań w Janowie Pomorskim/Truso. Całość zostanie ujęta na tle południowo-wschodniej strefy basenu Morza Bałtyckiego. Dzięki temu będzie można poznać szerzej historię i rozwój nadbałtyckiej strefy gospodarczej epoki wikingów.

Autorami trzeciego tomu „Studiów nad Trudo” są: Marek F. Jagodziński, Mateusz Bogucki, Sebastian Brather, Leszek Gardeła, Gunnar Heinsohn, Jakub Jagodziński, Wladimir I. Kulakov, Fred Ruchhöft, Heiko Steuer, Morten Søvsø i Wojciech Wróblewski

Przeprowadzona dwa lata temu konferencja „Wikińska Globalizacja. Truso z perspektywy nadbałtyckich ośrodków handlowych” będzie wstępem do nowej publikacji. Na stronie Muzeum znajduje się transmisja z tego wydarzenia. Obecnie nowy tom jest tłumaczony na język angielski, dzięki czemu trafi do szerszej liczby odbiorców. Obie części publikacji ukażą się w sprzedaży w grudniu 2017 roku.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11042
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6043259

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.