Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 15.06.2017 11:05 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:Aleksandra Falkenberg Placówka:CSE Światowid
Francuska sztuka w Olsztynie

Wernisaż wystawy „Ta część cienia, albo światło gaśnie” André Jolivet’a odbędzie się w BWA Galeri Sztuki w Olsztynie. Francuski artysta i malarz brał udział w wielu światowych wystawach a jego prace są znane w całej Europie. Tego wieczoru odbędzie się również spotkanie autorskie z Kazimierzem Brakonieckim autorem książek o sztuce.

Obu artystów łączy miłość i pasja do sztuki, jednak na różnych płaszczyznach. André Jolivet zajmuje się malarstwem natomiast Kazimierz Brakoniecki book art’em. Pierwszy z nich to francuski artysta malarz urodzony w roku 1964, który mieszka i pracuje w Portugalii. W swojej karierze zdobył wiele stypendiów artystycznych w Bretanii i Francji, a także poza jej granicami. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych i na świecie, autor licznych wystaw indywidualnych we Francji i Europie.

 

Kazimierz Brakoniecki jest autorem ponad 200 książek artystycznych, które pokazywał we Francji oraz Europie. To jednak nie wszystko. Autor zajmuje się również malarstwem na papierze i płótnie, fotografuje oraz pisze wiersze. Wszechstronnie utalentowany skupia się na różnorodnej tematyce począwszy od spraw politycznych, obyczajowych, społecznych po kulturę popularną oraz zagadnienia ochrony środowiska naturalnego. W jego pracach pojawiają się często znaki  i symbole np. nieskończoności. Podczas spotkania autorskiego będzie promowana nowa książka artysty pt. „Obrazy polskie”. W tomie znajdzie się kilkadziesiąt wierszy poświęconych polskiej sztuce od końca XIX wieku np. malarstwu Jacka Malczewskiego czy Ferdynanda Ruszczyca, po czasy współczesne (obrazy Artura Nachta-Samborskiego, Łukasza Korolkiewicza, Zbyluta Grzywacza, Teresy Miszkin, Jarosława Modzelewskiego), w tym artystów olsztyńskich (Wiesława Bieńkuńskiego, Anny Drońskiej, Weroniki Tadaj-Królikiewicz). Nie są to poetyckie opisy i oceny dzieł sztuki, lecz bardziej rozmowa z epoką, człowiekiem, historią XX wieku.

 

Wernisaż wystawy „Ta część cienia, albo światło gaśnie / André Jolivet’a oraz spotkanie autorskie z Kazimierzem Brakonieckim, odbędą się 29 czerwca o godz. 18:00 i 18:45 w siedzibie galerii – Piłsudskiego 38, Olsztyn. Wstęp wolny.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11042
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6043257

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.