Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 23.05.2017 12:52 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:Aleksandra Falkenberg , Ewelina Bober Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Z książką i filmem na Dzień dziecka

Już 1 czerwca w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” rusza bogaty program atrakcji, zorganizowanych z myślą o wspaniałej zabawie dla dzieci, jak również dla rodziców.

Potrafi cieszyć dużych i małych, ale przede wszystkim budzi rodzinną atmosferę. Dzień Dziecka obchodzony jest od ponad 50 lat i co roku aktualne jest pytanie, w jaki sposób można go spędzić i dobrze zaplanować. W tym artykule, przedstawiamy listę atrakcji, proponowanych przez CSE „Światowid”, która może pomóc rozwiązać ten problem.

Niebieski znowu w modzie

Na początek coś dla miłośników kina, a konkretnie tych najmłodszych. Historia małych niebieskich stworzeń jest na pewno każdemu dobrze znana. W Kinie Światowid ruszyła kolejna część przygód małych Smerfów pt. „Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski”. W najnowszej części filmu Smerfetka i towarzyszący jej Ważniak, Ciamajda oraz Osiłek wyruszą w wielką podróż, która odkryje przed nami niejedną tajemnicę. Nie zabraknie również pechowego Gargamela, który wykorzysta każdą możliwość, by złapać Smerfy. Ich przygody będzie można obejrzeć do 15 czerwca. To jednak nie wszystko.

Bandera piratów ponownie na maszcie

Dla młodzieży przygotowaliśmy film, którego poprzednie części wzbudziły powszechny zachwyt. „Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara” to kolejna odsłona kultowej serii o piratach. Tym razem Jack Sparrow grany przez Johnna Deepa będzie musiał stawić czoła Salazarowi, którego celem jest zgładzenie wszystkich korsarzy. Aby mu przeszkodzić, Kapitan Czarnej Perły musi odnaleźć Trójząb Posejdona. To czy mu się uda, możecie zobaczyć sami już od najbliższego piątku, 26 maja do 15 czerwca.

Odkryj tajemnice literatury

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” przygotowało dla małych miłośników bajek magiczną podróż po literackim świecie. „Piknik Literacki” skierowany jest do grup zorganizowanych, na które 1 czerwca w godz. 9.00 – 13.00 będą czekać stacje tematyczne, łączące zabawę z nauką. Wśród nich znajdą się: „Poczytajmy i pograjmy”, „Spotkanie z bajką czytaną”, „Zostań mistrzem czytania”, „Poleć książkę”, „Literatura w sieci”, „Bajeczna moda” i „Literackie przysmaki”. Organizatorzy Pikniku przygotowali kącik dla najmłodszych, tam będzie można posłuchać fragmentów najpiękniejszych dzieł dla dzieci i młodzieży. Podczas zajęć plastycznych chętni będą mogli przerysować motywy lub ilustracje z ulubionych bajek na torby ekologiczne i koszulki. Eksperci z Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli zdradzą tajniki szybkiego i poprawnego czytania, dzięki którym młodzi pasjonaci światem literatury dowiedzą się jak zostać mistrzem czytania. Powstamie również specjalne miejsce dla wielbicieli gier planszowych. Oni też będą się mogli wykazać wiedzą z literatury. Dla małych kucharzy zorganizowana zostanie stacja kulinarna, na której będzie można poznać przepisy na potrawy baśniowych bohaterów. Zwolennicy tradycyjnego czytelnictwa będą się mogli przekonać, że nowe technologie i internet są źródłem poszerzenia wiedzy. Podczas spotkania uczestnicy będą mogli również wymienić się opiniami na temat ulubionych bajek i książek.

Z dala od klawiatury, a bliżej literatury

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” przy współpracy z elbląskimi instytucjami kulturalnymi – Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu, Teatrem im. Aleksandra Sewruka, Młodzieżowym Domem Kultury, Biblioteką Pedagogiczną, Biblioteką Elbląska, Centrum Sztuki Galeria EL, Urzędem Miejskim w Elblągu – przygotowało również grę miejską Z dala od klawiatury, a bliżej literatury. Zadaniem drużyn będzie rozwiązanie zagadki literackiej związanej z Elblągiem. Gra skierowana jest do szkół podstawowych – klas V i VI oraz gimnazjów – klas I i II. Gra terenowa rozpocznie się o  godz. 10.00.

Zgłoszenia do udziału w Pikniku Literackim i grze Z dala od klawiatury, a bliżej literatury przyjmuje Aleksandra Bednarczuk pod adresem e-mail: aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl lub nr tel. 55/ 611 20 59. Udział w imprezach jest bezpłatny, ilość miejsc ograniczona, o udziale grup w pikniku i grze miejskiej decyduje kolejność zgłoszeń.

Piknik literacki i gra miejska zapoczątkują realizację przez CSE „Światowid” projektu „Bajeczne wspomnienia ze szkolnej ławki”, mającego na celu popularyzację czytelnictwa i literatury wśród dzieci i młodzieży. W ramach tej inicjatywy zostanie zrealizowany szereg akcji, m.in. konkursy czy pikniki literackie organizowane na terenie Elbląga, Gronowa Elbląskiego, Braniewa, Rychlik i Morąga.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10934
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5774121

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.