Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 24.04.2017 12:20 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:inf. nadesł. Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
„Jantar” dobiegł końca

Zakończyły się zmagania najlepszych tancerzy w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Sportowego „Jantar”. W turnieju o medale i wyższe klasy tanecznie zmierzyło się 160 par z całej Polski.

Na sali widowiskowo-sportowej Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprezentowali się tancerze z całej Polski. Oprócz gospodarzy z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar” wystąpili zawodnicy z Warszawy, Bydgoszczy, Iławy, Szczecina, Torunia, Koszalina, Gdańska, Chojnic, Żukowa, Rumii, Helu, Inowrocławia, Tczewa, Szczecinka, Olecka, Słupska, Płocka, Pruszkowa, Olsztyna, Gdyni, Ełku, Morąga, Augustowa, Kwidzyna, Sopotu, a także z odległego Kaliningradu.

Pary zaprezentowały się w trzech blokach tanecznych, według stopnia zaawansowania. Na początku można było obejrzeć początkujących zawodników, później średnio zaawansowanych, a na końcu tych najbardziej doświadczonych. Zawody zostały dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Turniej został zorganizowany przez Stowarzyszenie Jantar oraz CSE „Światowid”. Poniżej znajdują się wyniki we wszystkich kategoriach tanecznych:

Kategoria 10-11 H, kombinacja 4 tańców

1 miejsce - Koperczak Oskar - Waluszkiewicz Emilia - JANTAR - Elbląg

1miejsce - Krystowski Mateusz - Dybich Agata - JANTAR - Elbląg

1 miejsce - Kuźniarski Jurand - Daraszkiewicz Zuzanna - JANTAR - Elbląg

2 miejsce - Januszkiewicz Bartosz - Maj Blanka - SZKOŁA TAŃCA „U MIRKA” - Morąg

2 miejsce - Koperczak Konrad - Kicka Laura - JANTAR - Elbląg

2 miejsce - Preuss Jan - Rosenkiewicz Wiktoria - JANTAR – Elbląg

 

Kategoria 10 – 11 G, kombinacja 5 tańców

1 miejsce - Dementyev Daniil - Kudashkina Anastasia - TANGO - Kaliningrad

1 miejsce - Gripich Fedor - CirkoElizaveta - TANGO - Kaliningrad

1 miejsce - Kowalczyk Tomasz - Osnowska Karolina - ST STAKATO - Tczew

1 miejsce - Szczurowski Julian - Andrzejewska Aleksandra - SZKOŁA TAŃCA „U MIRKA” - Morąg

1 miejsce - Zblewski Mateusz - Bacławska Magdalena - STAKATO - Tczew

2 miejsce - Wacławski Damian - Ciechorska Michalina - JANTAR - Elbląg

2 miejsce - Bartnik Oliwier - Giak Blanka - SZKOŁA TAŃCA „U MIRKA” - Morąg

3 miejsce - Stolarczyk Iwo Natan - Hutek Maja - ST Adam Borzęcki - Inowrocław

3 miejsce - Butkiewicz Miłosz - Wawrowska Zuzanna - SZKOŁA TAŃCA „U MIRKA” - Morąg

3 miejsce - Grzelak Aleks - Sroka Wiktoria - JANTAR - Elbląg

 

Kategoria 12-13 E,  kombinacja 8 tańców

1 miejsce -  Zieliński Jakub, Nycnerska Olga – JANTAR Elbląg

2 miejsce - Hinc Jakub, Stencel Nadia – AT Piętro Wyżej Chojnice

3 miejsce - Kitowski Piotr, Ziemann Nikola –  TKS CREATIVE DANCE – Rumia

 

Kategoria 12– 13 F,  kombinacja 6 tańców

1 miejsce Walczak Wiktor - Skwira Julia – JANTAR Elbląg

2 miejsce - Kim Kyuwon - Langiewicz Patrycja - UKS GRACJA - Iława

3 miejsce - Zamiara Tomasz - Pernal Julia - JANTAR – Elbląg

 

Kategoria 8 – 9 G, kombinacja 5 tańców

1 miejsce - Litvinov Leonid - Gripich Mariana - TANGO - Kaliningrad

1 miejsce - Berezkin Dmitry - Ignatenko Svetlana - TANGO - Kaliningrad

2 miejsce - Anikeenko Bogdan - LagutinaYaroslava - TANGO - Kaliningrad

2 miejsce - Sokół Tomasz - Kawa Julia - JANTAR - Elbląg

3 miejsce - Wiśniewski Krzysztof - Bieraga Zofia - JANTAR – Elbląg

 

Kategoria 8 – 9 H, kombinacja 4 tańców

1 miejsce - Marcel Weihs - Pyjor Adrianna - SZKOŁA TAŃCA „U MIRKA” - Morąg

1 miejsce - Leszczyński Szymon - Wawrowska Marlena - SZKOŁA TAŃCA „U MIRKA” - Morąg

1 miejsce - Batog Dawid - Dzida Oliwia JANTAR - Elbląg

2 miejsce - Jarema Patryk - Openchowska Zofia SZKOŁA TAŃCA „U MIRKA” - Morąg

2 miejsce - Śniecikowski Wiktor - Skwierz Olga - JANTAR - Elbląg

 

Kategoria 10-11 E,  kombinacja 6 tańców

1 miejsce - Semrau Kamil - Pujanek Weronika - UKS BAILAMOS - Bydgoszcz

2 miejsce - Cysewski Wiktor - Janicka Kinga - AT PIĘTRO WYŻEJ - Chojnice

3 miejsce - Pokorski Joachim - Wawrzynowska Julia - AT SMOOTH – Gdańsk

 

Kategoria 12-13 D Stanard

1 miejsce - Grudziński Jakub - Kozikowska Paulina - BLACK DANCE - Gdańsk

2 miejsce - Mondrach Michał - Kurzaj Zuzanna - UKS BAILAMOS - Bydgoszcz

3 miejsce - Kuziemko Paweł - Staśkiewicz Martyna - BLACK DANCE – Gdańsk

 

Kategoria 12 – 13 D Latin

1 miejsce - Kierzkowski Tymon Mikołaj - Brączkowska Paulina - DANCE FLOW - Hel

2 miejsce - Przygocki Mikołaj - Szefke Katarzyna DANCE ACADEMY - Bydgoszcz

3 miejsce -  Grudziński Jakub - Kozikowska Paulina - BLACK DANCE – Gdańsk

 

Kategoria  14 – 15 E Kombinacja 8 tańców

1 miejsce - Włoch Igor - Włoch Aleksandra - KTT AIDA - Szczecinek

2 miejsce - Arapinowicz Jakub - Reich Monika Magdalena - JANTAR – Elbląg

 

Kategoria 14 – 15  C Standard

1 miejsce - Osiński Cyprian - Grabowska Marta Carmen DANCE ACADEMY - Bydgoszcz

2 miejsce - Bujnowski Adrian - Polakowska Weronika - PROMENADA - Augustów

3 miejsce - Skwira Paweł - Pawłowska Monika - JANTAR – Elbląg

 

Kategoria 14 – 15  C Latin

1 miejsce - Osiński Cyprian - Grabowska Marta Carmen - DANCE ACADEMY - Bydgoszcz

2 miejsce  - Bloch Bartosz - Wieteska Julia - JANTAR - Elbląg

3 miejsce -  Skwira Paweł - Pawłowska Monika JANTAR – Elbląg

 

Kategoria 8-9 F kombinacja 6 tańców

1 miejsce - Zamiara Mariusz - Saryk Amelia - JANTAR - Elbląg

2 miejsce - Woliński Bartosz - Filipiak Zuzanna - JANTAR - Elbląg

3 miejsce - Żmijewski Marcel - Buczek Hanna - JANTAR – Elbląg

 

Kategoria pow.15 E kombinacja 8  tańców

1 miejsce - Chabasiński Patryk - Bochen Zofia - DANCE ACADEMY - Bydgoszcz

2 miejsce - Cichy Łukasz - Kurzyńska Kinga - FALCON&ARTDANCE - Płock/Sierpc

3 miejsce - Maśnicki Jacek - Rekowska Oliwia Jagoda - ST U MIRKA – Morąg

 

Kategoria 14-15 D Standard

1 miejsce - Gortatowski Igor - Płocka Martyna - TKS CREATIVE DANCE - Rumia

2 miejsce - Brunka Witold - Buława Natalia - UKS BAILAMOS - Bydgoszcz

3 miejsce - Starczewski Szymon - Pecyna Oliwia - AT PIĘTRO WYŻEJ – Chojnice

 

Kategoria 14 – 15 D Latin

1 miejsce - Maciejewski Marek - Bławat Weronika - TKS CREATIVE DANCE - Rumia

2 miejsce - Brunka Witold - Buława Natalia - UKS BAILAMOS - Bydgoszcz

3 miejsce - Szafrański Jakub - Sabanovic Isabella- DANCE IMPERIUM – Pruszków

 

Kategoria 14-15 B Standard

1 miejsce - Szczepkowski Bogusław - Zyser Kamila - FOCUS - Olsztyn

2 miejsce - Pastwa Patryk - Gomułka Krystyna - PASJA - Koszalin

3 miejsce - Bloch Bartosz - Wieteska Julia - JANTAR – Elbląg

 

Kategoria 14 – 15 B Latin

1 miejsce - Pastwa Patryk - Gomułka Krystyna - PASJA - Koszalin

2 miejsce - Szczepkowski Bogusław - Zyser Kamila - FOCUS - Olsztyn

3 miejsce - Struck Paweł - Hermann Natalia - DANCE FLOW – Hel

 

Kategoria Pow. 15 D Standard

1 miejsce - Urban Marcel - Kuc Aleksandra - ST Adam Borzęcki - Inowrocław

2 miejsce - Brach Kacper - Radecka Wiktoria - AS - Gdańsk

3 miejsce - Chabasiński Patryk - Bochen Zofia - DANCE ACADEMY – Bydgoszcz

 

Kategoria Pow. 15 D Latin

1 miejsce - Urban Marcel - Kuc Aleksandra - ST Adam Borzęcki - Inowrocław

2 miejsce - Żemajtis Jakub - Sroka Julia - STAKATO - Tczew

3 miejsce - Turski Jan - Bonk Zuzanna - STAKATO – Tczew

 

Kategoria Pow. 15 C Standard

1 miejsce - Turski Jan - Bonk Zuzanna - STAKATO - Tczew

2 miejsce - Jóźwik Mateusz - Mięczkowska Natalia - PROMENADA - Augustów

3 miejsce - Jerka Dawid Kamil - Kończal Natalia - ST KREACJI TAŃCA – Bydgoszcz

 

Kategoria Pow. 15 C Latin

1 miejsce - Opania Mariusz - Nowak Malwina - FALA - Sopot

2 miejsce - Kuśmierek Dominik - Iwaniuk Zofia - AS - Gdańsk

3 miejsce - Szukiewicz Paweł - Karman Marianna - JANTAR – Elbląg

 

Kategoria Pow. 15 B Standard

1 miejsce - Liber Kamil - Kędzierska Klaudia - JANTAR - Elbląg

2 miejsce - Sołtys Dawid - Nowina-Konopka Aleksandra -STREFA TAŃCA - Warszawa

3 miejsce - Ludwicki Szymon - Sosnowska Paulina - LATINO CAFE – Gdynia

 

Kategoria Pow. 15 B Latin

1 miejsce - Augustynowicz Jacek - Karczmarzyk Laura - BLACK DANCE - Gdańsk

2 miejsce - Sołtys Dawid - Nowina-Konopka Aleksandra - STREFA TAŃCA - Warszawa

3 miejsce - Szefler Cezary - Wasiołka Karolina - BLACK DANCE – Gdańsk

 

Podczas turnieju zaprezentowały się również Solistki, które nagrodzono złotymi medalami. Wśród nich można było zobaczyć: Falów Martynę, Matczak Amelię, Stando Nikolę, Urbańską Julię, Kubińską Klaudię, Szczepańską Lenę, Tomczyńską Elizę, Jankowską Patrycję, Walińską Otylię, Racław Ninę, Serowiecką Sandrę, Jakubiak Magdalenę, Ciepłuchę Nikitę, Witkowską Natalię, Olejnik Paulinę, Szulcę Julię, Przeździecką Milenę oraz Lachowską Julię. Wszystkie trenują w Elbląskim Klubie Tańca JANTAR.

Zdjęcia z turnieju można zobaczyć tu: http://swiatowid.elblag.pl/pl/galerie/otts-jantar-2017/

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.
Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 9645
Galerii: 299
Komentarzy: 1354

 

Liczba odwiedzin: 3396049

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.