Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 15.03.2017 13:17 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:inf. nadesł. Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Spotkanie z Krzysztofem Wieszczkiem

Krzysztof Wieszczek, rodowity elblążanin, aktor teatralny i filmowy, będzie gościem spotkania w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Jego wizyta powiązana jest z jubileuszem 55-lecia instytucji oraz XXI Ogólnopolskim Festiwalem Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?”, w którym zasiądzie jako juror.

Krzysztof Wieszczek jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Był aktorem Narodowego Teatru Starego w Krakowie, można go także zobaczyć na deskach Teatru Studio Buffo oraz Teatru IMKA. Grał u wielu czołowych polskich reżyserów, między innymi u Mikołaja Grabowskiego, Jana Klaty, Macieja Prusa czy Wojciecha Klemma.

Dobrze znają go przede wszystkim widzowie małego ekranu. Największą popularność przyniosła mu rola Bartka Bachledy w „Szpilkach na Giewoncie”, a obecnie można go oglądać w serialach „Przyjaciółki”, „Pierwsza Miłość” oraz „ Na Wspólnej”. Grał także mniejsze role w wielu innych produkcjach, takich jak; „M jak Miłość”, „Komisarz Aleks”, „Ojciec Mateusz” czy „Agentki”. Aktor jest również zwycięzcą trzeciej edycji programu „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”, którą emituje telewizja Polsat.

Spotkanie odbędzie się w piątek 17 marca, o godzinie 11.00 w sali kameralnej Kina Światowid w Elblągu. Poprowadzi je Zuzanna Gajewska.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10119
Galerii: 303
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 4007326

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.