Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 14.03.2017 14:44 Miasto:Bartoszyce Kategoria:Wystawy Autor:inf. nadesł. Placówka:Brak
Impresje w Bartoszycach

W Akademickiej Galerii „Sztuk Wszelakich” przy Wydziale Nauk Społecznych  w Bartoszycach, odbędzie się wernisaż wystawy „Impresje”, prezentującej prace uczestników kilku Międzynarodowych Plenerów Artystycznych Impresje, organizowanych przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.

Wystawa zostanie zaprezentowana w ramach działalności Mobilnej Galerii Sztuki Impresje, której celem jest promocja współczesnych dzieł, zarówno profesjonalistów, jak i młodych artystów w szerszym kontekście społecznym.

- Jak wszystko w dzisiejszym świecie – sztuka również stała się mobilna. Chcemy dotrzeć z naszymi działaniami wystawienniczymi, ale także edukacyjnymi w  regiony o utrudnionym dostępie do galerii wystawienniczych – mówi Teresa Miłoszowska, kierownik działu edukacji kulturalnej w CSE „Światowid” oraz organizatorka Międzynarodowych Plenerów Artystycznych Impresje.

Wystawa ma charakter retrospektywny. Międzynarodowe Plenery Artystyczne odbywały się początkowo w Kątach Rybackich, a następnie w Janowie, łącznie odbyło się siedem edycji. Uczestnikami byli artyści z Polski i ze świata, reprezentujący różne dziedziny sztuki. Stworzyli oni wiele prac charakteryzujących się dużą różnorodnością i tematyką. Każda z prac jest artystycznym zapisem twórczego ducha plenerów, a wszystkie razem składają się w unikatową kolekcję.

Akademicka Galeria „Sztuk Wszelakich” przy WNS w Bartoszycach funkcjonuje w ramach działalności Koła Naukowego „Bractwo Róża” Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu, oddział Wydział Nauk Społecznych w Bartoszycach. Opiekunem sekcji „Sztuk Wszelakich” jest dr Zbigniew T. Szmurło, a liderem grupy Ewa Pisarska. Akademicka Galeria Sztuk Wszelakich to idea pokazywania sztuki i zainteresowań kulturalnych wykładowców, studentów uczelni oraz prezentacja dzieł innych artystów studentom wydziału w Bartoszycach. W działania bardzo aktywnie włączyła się Miejska Biblioteka Publiczna.

Wernisaż odbędzie się w piątek, 24 marca 2017 r. o godz. 16.30 w Akademickiej Galerii „Sztuk Wszelakich”, mieszczącej się w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. gen. Józefa Bema 23 w Bartoszycach. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do końca kwietnia. Wstęp wolny.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11115
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6496552

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.