Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 03.03.2017 11:57 Miasto:Elbląg Kategoria:Społeczeństwo Autor:inf. nadesł. Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Rozbudowa "Światowida" na jubileusz

Bez wątpienia ten rok jest wyjątkowy dla Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu - wiadomość o uzyskaniu dofinansowaniu na rozbudowę zbiegła się w czasie z obchodami 55-lecia „Światowida”.

O rozbudowie budynku, w którym siedzibę ma CSE „Światowid”, mówiło się od lat. Po latach starań inwestycja dojdzie do skutku. Powstanie między innymi Inkubator Kultury, Centrum Aktywności Społecznej, w tym pracownie artystyczne, sala kina edukacyjnego, a także galeria sztuki współczesnej i awangardowej, w której prezentowane będą dzieła twórców regionu oraz te o szczególnym znaczeniu kulturowym.

- Wczoraj, 27 lutego otrzymaliśmy od Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, profesora dr hab. Piotra Glińskiego, oficjalną informację o decyzji przyznania dofinansowania na poczet realizacji tej inwestycji – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid”. – Obecnie przygotowujemy się do podpisania umowy z MKiDN, a następnie ogłoszenia przetargów i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem pierwsze prace rozpoczną się już pod koniec tego roku.

Decyzja ta jest jak prezent na jubileusz, bo Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu w tym roku świętuje też 55-lecie swojej działalności. Tych, którzy chcą zobaczyć, czym zajmuje się placówka i jakie ma plany na przyszłość mogą przyjść 17 marca na „drzwi otwarte” CSE „Światowid”.

- Nasze drzwi są zawsze otwarte, a tego dnia, do godziny 13.00, organizujemy bezpłatne, specjalnie przygotowane zajęcia edukacyjne – mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur, zastępca Dyrektora CSE „Światowid”. – Natomiast wieczorem zapraszamy na koncert Andrzeja i Mai Sikorowskich i jubileuszowy tort. Na koncert biletów nie można już kupić, ale przypominamy, że mogą zgłaszać się do nas byli pracownicy CSE „Światowid”, dla których zarezerwowaliśmy miejsca na widowni.

Zgłoszenia byłych pracowników przyjmowane są do 10 marca telefonicznie lub mailowo pod numerem telefonu 55  611 20 70 lub na adres mailowy pr@swiatowid.elblag.pl.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10067
Galerii: 303
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 3978311

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.