Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 27.02.2017 10:04 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:inf. nadesł. Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Mistrzowie w standardzie

W miniony weekend (25-26 luty) odbyły się Mistrzostwa Polski FTS w tańcach standardowych. Tancerze z klubów z całego kraju rywalizowali w Elblągu o tytuły mistrzów i wicemistrzów Polski FTS w standardzie i prawo reprezentacji kraju na zawodach rangi międzynarodowej.

Jak podkreśla Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid” i prezes Federacji Tańca Sportowego, poziom par tańczących tańce standardowe jest w Polsce bardzo wysoki.

Także sędziowie i widzowie, wśród których są tancerze Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar” mówią, że tegoroczne mistrzostwa FTS zgromadziły bardzo dobrych tancerzy.

- To co działo się na parkiecie, było czymś niesamowitym – mówi Marta Hajkowicz, tancerka EKT „Jantar” w kategorii senior. – Nie startowałam w tym turnieju, ale podziwiałam umiejętności kolegów i koleżanek i to co prezentowali rzeczywiście było niezwykłe.

W zawodach brały też udział pary Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”, najlepiej zaprezentowała się para seniorska, Jarosław i Anna Kraińscy, którzy znaleźli się w finale.

- Para, która pierwszego dnia mogła powalczyć o tytuł mistrza musiała się wycofać ze względów zdrowotnych, z kolei młodsze pary dopiero w styczniu przeszły do starszej kategorii wiekowej, stąd ta rywalizacja była trudna. – mówi Antoni Czyżyk. – Udział w zawodach na takim poziomie był dla nich dużym sprawdzianem umiejętności.

I tak w kategorii juniorzy najlepiej zdaniem sędziów zatańczyła para Nicole Billings i Mateusz Krupa z PM Lublin, a wśród starszej młodzieży Justyna Możdżonek i Mateusz Brzozowski z UKS Feeling Warszawa. W grupie seniorów, zarówno w kategorii senior I jak i senior II (para startowała w obu kategoriach), tytuł mistrza zdobyła para Róża i Tomasz Kucharczyk z  klubu  CORTE DANCE PROGRESS z Warszawy.

Organizatorami Mistrzostw Polski FTS w tańcach standardowych były Federacja Tańca Sportowego, CSE "Światowid" w Elblągu i Stowarzyszenie "Jantar". Patronat honorowy nad Mistrzostwami Polski FTS w tańcach standardowych objęli Gustaw Marek Brzezin, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga.

Zobacz galerię zdjęć: http://eswiatowid.pl/Galeria/tabid/181/ItemId/39050/Default.aspx

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10831
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5294516

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.