Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 07.02.2017 13:22 Miasto:Elbląg Kategoria:Film / Media Autor:Karolina Śluz, JN, red. Placówka:Kino Światowid
Walentynki w kinie Światowid

„Sztuka kochania”, „Ciemniejsza strona Greya”, a dla tych, którzy preferują bardziej wytrawnie – „Rusałka” – prosto z The Metropolitan Opera w Nowym Jorku. To dopiero początek, bo cały luty będzie o miłości w Kinie Światowid.

Historia Michaliny Wisłockiej rozpoczęła w Kinie Światowid walentynkową serię filmów o kochaniu. Widzowie szturmują sale kinowe. „Sztuka kochania” oraz spotkanie z Marią Sadowską, reżyserką tego filmu (3 lutego) to dobry wstęp do następnej miłosnej propozycji filmowej. W drugim tygodniu lutego (10 lutego) na ekrany Kina Światowid wejdzie film „Ciemniejsza strona Greya”.

– Grey to także nasza propozycja na Dzień Zakochanych (14 lutego), na dobre rozpoczęcie walentynkowego wieczoru – zapowiada Natalia Piotrowska, kierownik Kina Światowid.

Wcześniej jednak, bo już 3 lutego na ekrany Kina Światowid wchodzi „Jackie” -  filmowa opowieść o kobiecie, która kochała prezydenta Ameryki. Film traktuje o życiu pierwszej damy bezpośrednio po zamachu i zabójstwie jej męża, prezydenta Johna F. Kennedy'ego w 1963 roku.

Tego samego dnia do repertuaru wejdzie film „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”Rewelacyjna włoska komedia z fantastyczną Kasią Smutniak w jednej z głównych ról. Kameralny komediodramat jest jednym z największych przebojów kin włoskich 2016 roku (ponad 2,5 miliona widzów). Siedmioro długoletnich przyjaciół spotyka się na kolacji. Dla urozmaicenia wieczoru rozpoczynają zabawę polegającą na dzieleniu się między sobą treścią każdego SMS-a, e-maila lub rozmowy telefonicznej, jakie otrzymują w trakcie spotkania. Kiedy tym samym wiele tajemnic zaczyna wypływać na światło dzienne, niewinna gra rodzi konflikty, które niełatwo będzie zażegnać...

Na zakończenie lutego z przymrużeniem oka o miłości, lojalności i zdradzie. W filmie „Porady na zdrady” (od 24 lutego) zdradzona w dniu ślubu Kalina (Magdalena Lamparska) i porzucona przez chłopaka Fretka (Anna Dereszowska), rozkręcają nietypowy biznes, który raz na zawsze ma rozwiązać problemy z męską wiernością. Postanawiają pomagać kobietom i na zlecenie testować lojalność ich partnerów. Wszystko idzie dobrze do chwili, gdy Kalina ma uwieść Macieja (Mikołaj Roznerski) – coacha i specjalistę do spraw damsko-męskich.

Dla smakoszy opery – transmisja premierowego spektaklu z The Metropolitan Opera w Nowym Jorku. W ostatnią sobotę karnawału (25 lutego) obejrzymy „Rusałkę” . Łączą się tu motywy zapożyczone z legendy o Ondynie, baśni Andersena o małej syrence, a także ludowe podania słowiańskie rojące się od wiedźm, wodników i rusałek. Antonín Dvořák, który wcześniej skomponował cztery poematy symfoniczne na motywach ludowych, nasycił partyturę „Rusałki” dramatyzmem, ale i przejmującą nostalgią, tak charakterystyczną dla słowiańskiej duszy.

Bilety na film można nabyć online lub w kasie Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.30 do 20.30 (lub 15 minut przed pierwszym seansem). W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30. Więcej informacji pod numerem: (55) 611 20 56/76 lub pisząc na adres:kino@swiatowid.elblag.pl

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10119
Galerii: 303
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 4007345

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.