Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

B1 Plakat i takie tam

17 grudnia Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu zaprasza na wernisaż Anny Gawron i Dariusza Ogrodowczyka, studentów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Wystawa to efekt czterech lat pracy autorów, którzy studiują na drugim roku studiów magisterskich na wydziale grafiki gdańskiej ASP.

- Prezentowane prace wpisują się w zakres projektowania graficznego. Są to głównie plakaty, ale nie tylko - mówi Paula Załuska z Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu. - Plakat rzadko można oglądać w warunkach galeryjnych, gdzie prezentowany jest niczym obraz. Jego miejscem docelowym jest ulica. Tak zwana "miejska dżungla" rządzi się swoimi prawami i tworzy dużą konkurencję poprzez wymyślne formy bannerów, billboardów, plakatów i ulotek. Komunikat na plakacie musi być jasny i prosty, a jednocześnie niebanalny i przyciągający uwagę odbiorcy. Idea plakatu, to sprawić, aby widz poprzez jedno spojrzenie, przyswoił sobie jego treść. Jest to nie lada sztuka! Nie wszystkie z prezentowanych prac zaistniały w przestrzeni miejskiej. Ta wystawa stwarza możliwość, aby widzowie ocenili, przed którym spośród prezentowanych plakatów zatrzymaliby się, idąc chodnikiem, by lepiej zapoznać się z treścią. Czy najważniejsza w plakacie jest estetyka? Żartobliwość? A może prostota?

Wystawa nosi tytuł B1 Plakat i takie tam.

 - Tajemnicza, druga część tytułu "i takie tam" to prace będące wprawkami do plakatu właściwego. Zarejestrowane są na nich istotne dla projektowania graficznego zabiegi, takie jak zabawa typografią czy wykorzystanie przedmiotów - dodaje Paula Załuska.

Wernisaż: 17 grudnia (sobota), o godz. 16, na holu II piętra Światowida.

Ekspozycja będzie czynna do 15 stycznia 2017 r.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10934
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5770265

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.