Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 23.09.2016 15:36 Miasto:Region Kategoria:Społeczeństwo Autor:inf. nadesł, AJ Placówka:Brak
Odwiedź miasteczka Cittaslow
Fot. mat. prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie
Fot. mat. prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie

Do niedzieli trwa Tydzień Cittaslow (19-25 września). Miasteczka należące do międzynarodowego ruchu spod znaku ślimaka przybliżają mieszkańcom i przyjezdnym ideę miast „dobrej jakości życia”. A że dobrze jest edukować poprzez zabawę i ruch, to sporo wydarzeń jest związanych z aktywnym wypoczynkiem. Tydzień Cittaslow to także festyny, zabawy miejskie i koncerty.

 

Tydzień Cittaslow, informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, upłynie pod znakiem imprez kulturalnych i plenerowych. W niedzielę (25 września) Lidzbark Warmiński o godz. 11 organizuje festyn w historycznym centrum miasta. Już dziś - piątek, 23 września, o godz. 17, w zamku biskupów warmińskich będzie wykład Andrzeja Gołębnika na temat badań archeologicznych w mieście.

Sobotę (25 września) w Dobrym Mieście spędzisz aktywnie. Trening biegowy, rajd rowerowy i spływ Łyną mają rozruszać miasto przed niedzielnym wydarzeniem Ekotworzenie. Impreza zacznie się o godz. 11. Na starszych i młodszych czekają inscenizacje i pokazy ekologiczne, warsztaty oraz parada z... afrykańskimi bębnami. Ogłoszono też konkurs na stworzenie instrumentu muzycznego z surowców wtórnych.
 
W niedzielę (25 września) w Ornecie staną różnego rodzaju stoiska. Rozstrzygnięty zostanie konkurs na pocztówkę Cittaslow i ślimaczy strój. Będzie można wziąć udział w animacjach, grze miejskiej i koncercie. W ramach Tygodnia Cittaslow ogłoszone zostały też konkursy plastyczne i filmowe.
 
Podczas niedzielnego Święta Kapusty w Dłutowie w gminie Lidzbark nie zabraknie akcentów związanych z Cittaslow – gier, konkursów, występów muzycznych. Najmłodsi swoje artystyczne talenty mają okazję już dziś (piątek, 23 września) rozwinąć podczas pleneru malarskiego, a wieczorem będzie koncert zespołu Ruch Wolnych Myśli.
 
Turniej rycerski to sobotnia atrakcja Działdowa. W niedzielę o godz. 14 ruszy Jesienny Rajd Rowerowy. Dla dzieci przygotowano widowisko Wilk i Zając.

W Lubawie w niedzielę odbędzie się festyn Witaminowe Cittaslow. Początek o godz. 14. Na festyn zaprasza tego dnia także Reszel, zaś na atrakcje dla dzieci - Centrum Kultury i Aktywności Lokalnych w Bisztynku.

Kawaleryjskie Zakończenie Lata w parku miejskim to sobotnia propozycja Biskupca. Start o godz. 11. Imprezę otworzy wjazd kolumny kawaleryjskiej do miasta.

W niedzielę w Gołdapi będzie można obejrzeć spektakl ognia i światła w wykonaniu grupy Flash Zone, zaś w Rynie posłuchać koncertu podsumowującego Tydzień Cittaslow z udziałem Jarosława Chojnackiego.
 
W Barczewie jutro (24 września) zaplanowano turniej piłkarski dla najmłodszych Graj z Feliksem. 28 i 29 września będą warsztaty z malarzem Dieterem Lubczykiem, a w sobotę (1 października) wystawa jego prac oraz koncert Pawła Izdebskiego. 

"Tydzień Cittaslow to nowa inicjatywa międzynarodowego stowarzyszenia miast Cittaslow. Służyć ma przybliżeniu mieszkańcom miasteczek idei przyświecających ruchowi Slow, czyli promowania kultury „dobrego życia” i gościnności, dbałości o środowisko i lokalne tradycje. W ostatnich dniach w placówkach edukacyjnych odbywały się lekcje i zajęcia artystyczne dla dzieci ukazujące ważne tematy związane z Cittaslow" - czytamy w komunikacie prasowym przygotowanym przez Urząd Marszałkowski w Olsztynie. 

Więcej informacji o wydarzeniach Tygodnia Cittaslow - na oficjalnych stronach miast członkowskich.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10936
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5648334

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.