Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 29.04.2016 13:51 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:Edyta Bugowska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Zatańcz w Elblągu!
fot. mat. prasowe CT Promyk
fot. mat. prasowe CT Promyk

21 maja w Elblągu już po raz 17. odbędą się Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne. Formacje, mini formacje, duety i soliści mogą zgłaszać chęć udziału w tym turnieju tańca nowoczesnego. Rejestracja trwa do 12 maja.

Co roku w Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu spotyka się liczna grupa miłośników różnych stylów tanecznych. 

- W tym roku inaczej przedstawiają się kategorie taneczne, w których mogą startować uczestnicy - mówią organizatorzy. - Jest ich cztery. W pierwszej zaprezentują się wykonawcy disco-dance, cheerleaders oraz dance hall, w drugiej - hip-hopu. Trzecia kategoria skierowana jest do tancerzy tańca klasycznego, a ostatnia to inne formy tańca, gdzie zgłosić mogą się m. in. wykonawcy tańca współczesnego. 

W imprezie udział wziąć mogą formacje, mini formacje, duety. W kategorii hip-hop i taniec współczesny przewidziani są także soliści. Turniej rozegrany zostanie w trzech kategoriach wiekowych: do 11 lat, 12-15 lat i powyżej 15 lat. Wykonawców oceni 5-osobowa komisja sędziowska.

- Do tej pory w komisji mieliśmy 3 osoby - mówi Joanna Karpiuk z Centrum Tańca Promyk w Elblągu. - Aby występy były oceniane jak najbardziej obiektywnie, postanowiliśmy powiększyć grono sędziów. Wśród jurorów będą specjaliści od różnych stylów tanecznych z Gdańska, Łodzi i Warszawy.

Turniej zacznie się o godz. 10. Cena biletu dla publiczności to 10 zł. Karty zgłoszenia, wraz z załącznikiem do ZAIKS, można składać do 12 maja mailem (promyk@swiatowid.elblag.pl), faksem (55 611 01 30) lub korespondencyjnie na adres: Centrum Tańca Promyk, ul. Browarna 80, 82-300 Elbląg. 

Regulamin i karta zgłoszeniowa dostępne są tu. Zapraszają organizatorzy zawodów: Centrum Spotkań Europejskich Światowid oraz Stowarzyszenie Jantar.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10863
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5405756

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.