Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 30.03.2016 10:20 Miasto:Elbląg Kategoria:Sztuki plastyczne / wizualne Autor:Edyta Bugowska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Trzy po trzy
fot. mat. prasowe CSE
fot. mat. prasowe CSE

Prace trójki cenionych artystów z Trójmiasta, Elbląga i Malborka: Ewy Łukiewskiej, Anny Panek i Benedykta Kroplewskiego w kwietniu i maju będzie można obejrzeć w Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu

- Do trzech razy sztuka to tytuł naszej pierwszej wspólnej wystawy, która odbyła się w elbląskiej galerii Pro Arte Pax. Spotkała się ona z przyjaznym odbiorem, dlatego po latach postanowiliśmy zorganizować kolejną, tym razem pod tytułem 3 po 3 - tłumaczą decyzję o wspólnej prezentacji swoich prac Ewa Łukiewska, Anna Panek, Benedykt Kroplewski.

Benedykt Kroplewski pochodzi z Malborka, gdzie urodził się w 1948 roku. Studiował na Wydziale Grafiki i Rzeźby Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku - w pracowniach Adama Harasa i Witolda Janowskiego. Dyplom obronił w 1980 roku. Zajmuje się malarstwem, grafiką, rysunkiem, ilustracją i plakatem. Jest laureatem wielu nagród, a swoje prace prezentował, prócz Polski, m. in. w Japonii, Niemczech, Szwecji, we Włoszech, na Litwie i Łotwie.

Ewa Łukiewska dyplom uzyskała w 1981 roku, także na gdańskiej PWSSP. Malarstwo studiowała w pracowni prof. Kazimierza Śramkiewicza, tkaninę - w pracowni prof. Józefy Wnukowej. Zajmuje się tkaniną unikatową, malarstwem, rysunkiem i papierem ręcznie czerpanym. Brała udział w ponad 230 wystawach zbiorowych, a także zorganizowała 18 wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą. Na koncie ma liczne nagrody i wyróżnienia. Prowadzi działania edukacyjne wśród różnych grup wiekowych, uczestniczy w międzynarodowych plenerach i projektach artystycznych. Jej prace są w zbiorach muzealnych i prywatnych w kraju i poza jego granicami.

Anna Panek urodziła się w 1961 r. w Kołobrzegu. W 1989 r. ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Łodzi. Studiowała na Wydziale Grafiki w Pracowni prof. Bogusława Halickiego. Zajmuje się malarstwem (akryl, olej, techniki własne), rysunkiem, grafiką użytkową oraz projektowaniem wnętrz. W swoim dorobku artystycznym ma wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych oraz plenerów malarskich w kraju i za granicą.

Wernisaż 3 po 3 w Galerii Nobilis, na II piętrze Światowida, odbędzie się w środę, 6 kwietnia, o godz. 18. Prace będzie można oglądać do 15 maja.

Wstęp jest wolny. 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10934
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5784042

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.