Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 23.03.2016 13:49 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:Edyta Bugowska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Bądź w formie na wiosnę
fot. mat. prasowe CT Promyk
fot. mat. prasowe CT Promyk

Z nadejściem wiosny budzą się w nas energia i chęć do działania. To dobry moment, by zadbać o aktywność własną i dziecka. W Centrum Tańca Promyk w Elblągu każdy może znaleźć odpowiednie dla siebie zajęcia.

Wśród propozycji są zajęcia dla dzieci i osób dorosłych. Dla dzieci 4-6 lat w marcu ruszyła nowa grupa Dziecięcej Akademii Tańca.

- Są to zajęcia dla tych dzieci, które w przyszłości chcą uczyć się tańca towarzyskiego - mówi instruktorka Katarzyna Lesz. - Krok po kroku wprowadzamy podstawowe elementy walca angielskiego, cha-cha, ale też uczymy choreografii do znanych przebojów, jak Nosa Michel Teló czy Tche Tcherere Tche Tche Gusttavo Lima.

W każdym momencie dzieci (3-4 lata) mogą dołączyć do grupy na zajęciach z rytmiki czy dance&fun (5-6 lat). Obie formy zakładają naukę różnych stylów tanecznych poprzez zabawę. W ofercie jest też sumba kids, czyli zajęcia dla dzieci w wieku 5-12 lat, na których można nauczyć się krótkich choreografii do hitów muzyki popularnej i latynoamerykańskiej.

Miłośników tańca nowoczesnego zainteresują zajęcia hip-hop. Jest to doskonała forma dla osób o niespożytej energii. Dzieci i młodzież, które fascynuje taniec towarzyski - piękne stroje i rywalizacja turniejowa, mogą rozpocząć od kursu tańca towarzyskiego dla początkujących. Ukończenie kursu otwiera drzwi do Elbląskiego Klubu Tańca Jantar, w którym taniec ma charakter sportowy.

Dziewczynki, marzące o robieniu idealnych gwiazd, mostków czy szpagatów, odnajdą swoją pasję na zajęciach z gimnastyki artystycznej, na których poznają elementy baletu i akrobatyki.  

Centrum Tańca Promyk organizuje też zajęcia Mamo, tato zatańcz ze mną, gdzie dzieci z rodzicami uczą się tańczyć i wspólnie świetnie się bawią.

Do Promyka powinny zajrzeć też panie, które na wiosnę chcą zadbać o sylwetkę. Intensywny program celluSTOP crossfit zapewni pozbycie się cellulitu i nadmiernych kilogramów. Taneczna zumba pozwoli także spalić kalorie, a przy okazji wprawi w świetne samopoczucie. Kobiecość i zmysłowość wyzwolą zajęcia lady latino - najbardziej taneczne zajęcia dla pań. Fit Ball to z kolei propozycja dla osób chcących spróbować ćwiczeń na piłce, które wzmocnią mięśnie i poprawią stabilizację ciała. Jest również pilates.

- Atmosfera na zajęciach jest niesamowita - mówi jedna z uczestniczek. - Za każdym razem inna, świetnie dobrana muzyka, z jednej strony motywująca do ćwiczeń, z drugiej relaksująca dla umysłu. Instruktorka pilnuje prawidłowego oddechu, co bardzo ułatwia wykonywanie ćwiczeń. Z kolei ćwiczenia pomagają w rozciąganiu, uczą równowagi i świetnie wpływają na kręgosłup. Po zajęciach jestem zrelaksowana, pomimo wysiłku.

Centrum Tańca Promyk prowadzi też zajęcia przeznaczone specjalnie dla osób dojrzałych. 50 + to zajęcia dla tych, którzy chcą potańczyć, a zajęcia Fitness 50 + dla tych, którzy od tańca wolą ćwiczenia. Obie formy wpływają na lepszą kondycję, samopoczucie i są ukierunkowane na opóźnienie procesu starzenia.

Natomiast w kwietniu rozpocznie się kurs tańca towarzyskiego dla dorosłych.

- To forma ciesząca się dużą popularnością - mówi Zyta Wrzos z Promyka. - Nic dziwnego, umiejętności można wykorzystać i na uroczystej imprezie, i na spotkaniu towarzyskim. Ponadto jest to też niebagatelny wysiłek, dzięki któremu poprawi się nasza sprawność ruchowa i kondycja. Miło jest też ten wysiłek podejmować wspólnie z partnerem.

Harmonogram zajęć dostępny jest na stronie promyk.elblag.pl - tutaj

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10870
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5414641

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.