Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 02.03.2016 14:38 Miasto:Elbląg Kategoria:Etnografia Autor:Edyta Bugowska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Poczujesz święta!
fot. mat. prasowe CSE
fot. mat. prasowe CSE

Do Wielkanocy pozostał niecały miesiąc, powoli układamy świąteczne plany, warto w nich uwzględnić wielkanocny jarmark, który co roku odbywa się w elbląskim Światowidzie. Impreza pod nazwą Pogrzeb żuru i śledzia odbędzie się w sobotę, 19 marca.

Oglądanie, zakupy, podpatrywanie trendów i inspiracje do własnoręcznego wykonywania ozdób - to główne cele wybierających się na Pogrzeb żuru i śledzia w Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Będzie co oglądać, bo na jarmarku zaprezentuje się czterdziestu wystawców z rękodziełem oraz dziesięciu oferujących produkty gastronomiczne.

Nie zabraknie domowych ciast (w tym mazurków i wielkanocnych bab), pasztetów, żurku, miodów, ziołowych herbat, kwasu chlebowego, wędliny, pieczywa, domowych syropów, artystycznie zdobionych wyrobów cukierniczych czy smalcu.

Wśród przedmiotów unikatowych i wykonanych własnoręcznie przez uczestników jarmarku będą m.in.: florystyka wiosenna i wielkanocna, księgi dekoracyjne, stroiki wielkanocne, ręcznie zdobione jaja wielkanocne, drzewka kwiatowe, palmy, wianki, dekoracje stołów, kartki, frywolitki. Wystawione zostaną również drobiazgi dla pań, które będą chciały ładnie zaprezentować się przy wielkanocnym stole - biżuteria wiosenna, torebki, a także upominki i prezenty: zabawki, poduszki, obrazy oraz półprodukty do samodzielnego tworzenia rękodzieła. 

- Proszę śledzić naszą stronę, niebawem pojawi się informacja o konkursach wielkanocnych, których rozstrzygnięcie nastąpi podczas jarmarku - mówi Agnieszka Tkaczuk, organizatorka Pogrzebu żuru i śledzia. - Nie zabraknie również zajęć plastycznych dla najmłodszych, w czasie których będą mogli stworzyć własne ozdoby wielkanocne.

Wydarzenie odbędzie się w godz. 10-17, w dolnym holu i sali sportowo - widowiskowej Światowida. Warsztaty plastyczne dla dzieci rozpoczną się w sali widowiskowo - sportowej o godz. 10 i potrwają do godz. 13.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10934
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5786105

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.