Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 01.02.2016 14:28 Miasto:Olsztyn Kategoria:Sztuki plastyczne / wizualne Autor:inf. nadesł, AJ Placówka:Wojewódzka Biblioteka Publiczna
Ich portret
fot. mat. prasowe WBP
fot. mat. prasowe WBP

W najbliższy piątek, 5 lutego, w Olsztynie - wernisaż grupy artystycznej Warmińskie Baby.

Malujące i rysujące artystki po raz pierwszy pokazały swoje prace w Autorskiej Galerii Obora Mirosława Bojenki, w Głotowie koło Dobrego Miasta, w 2003 roku.

- Galeria leży w malowniczym, warmińskim pejzażu i to było inspiracją, by nazwać grupę Warmińskie Baby. Atmosfera tamtego pierwszego wernisażu była znakomita, wystawa cieszyła się dużym powodzeniem i stała się początkiem kolejnych prezentacji: w Galerii Stary Ratusz w Olsztynie i Galerii Art Galle w Szczecinie - mówi jedna z uczestniczek projektu Elwira Iwaszczyszyn. - W 2005 roku grupa postanowiła stworzyć wspólne dzieło... I tak powstał Latawiec życia, zaprezentowany następnie w Galerii Jednego Obrazu w Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie. Latawiec to sześciometrowy kolaż, skomponowany z fragmentów dziesięciu prac na papierze specjalnie przygotowanych na tę okazję przez dziesięć artystek. Kolaż został przekazany w prezencie Muzeum Warmii i Mazur. Grupa prezentowała swoje prace w Galerii STS w Sopocie, Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu i Salonie Sztuki PRO ARTE ZPAP w Zielonej Górze. W 2015 roku, po dłuższej przerwie, artystki wznowiły działalność, pokazały swoje prace w Stodole Kultury w Dobrym Mieście. Z tej okazji powstał kolejny Latawiec - kolaż pt. Skrawki dnia - urywki nocy, który będzie można obejrzeć i na obecnej wystawie w Olsztynie.

Miejsce: Galeria Stary Ratusz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, Stare Miasto 33. Początek: godz. 17. Wstęp wolny. 

Uczestniczki ekspozycji: Mirosława Smerek - Bielecka, Elwira Iwaszczyszyn, Iwona Bolińska - Walendzik, Julia Tarnowska, Ewa Plichta - Lubieniecka, Julita Wiench, Joanna Milewicz, Małgorzata Kadelska, Elżbieta Boniecka - Milowicz, Maria Targońska.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11115
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6495278

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.