Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 01.02.2016 09:42 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:Edyta Bugowska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Parkiet jest dla was!
Fot. Marcin Gołkowski, Studio PM - mat. prasowe CSE Światowid
Fot. Marcin Gołkowski, Studio PM - mat. prasowe CSE Światowid

Karnawał powoli się kończy. Dla tych, którzy na karnawałowych imprezach nie błysnęli tanecznym talentem, Centrum Tańca Promyk w Elblągu przygotowało kursy tańca towarzyskiego. Dzięki nim przy następnej tanecznej okazji na pewno będzie się czym pochwalić.

Towarzyski - bo tańczy się go w parach, a z nabytymi umiejętnościami najlepiej zaprezentować się w szerszym gronie. Gdy już poczujecie się swobodnie na parkiecie, wtedy inni będą na was patrzeć z podziwem i zazdrością.

- Pierwsze zajęcia już się odbyły i zapraszamy chętne pary do dołączenia do grupy. Zajęcia odbywają się w soboty, w godz. 16-17.30 - mówią organizatorzy.

Podczas kursu tańca towarzyskiego pary poznają podstawowe kroki i figury tańców standardowych - (walc angielski, walc wiedeński, tango, fokstrot, quickstep) oraz tańców latynoamerykańskich (rumba, samba, cha-cha, paso doble, jive). Nowe umiejętności przydadzą się na każdej tanecznej imprezie. Walc angielski doskonale wygląda na oficjalnych balach, a kubańska cha-cha świetnie sprawdza się na domówce czy dyskotece. Dodatkowo, taniec towarzyski jest niezwykle różnorodny, każdy z tańców ma własną historię i odmienny charakter, dlatego zajęcia nie są nudne, ani monotonne.

Dla tych, który wolą ćwiczyć w zaciszu własnego domu lub nie mają odwagi pójść na kurs tańca, Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu ma wyjątkową propozycję. Na stronie balticcup.swiatowid.elblag.pl zamieszczone zostały krótkie kursy nauki podstawowych kroków tanecznych.

Również najmłodsi mogą jeszcze zapisać się na kurs tańca towarzyskiego, który ruszył przed feriami. Najbliższe zajęcia będą 13 i 14 lutego. Koszt miesięcznej nauki (dwa razy w tygodniu) to 50 zł.

Informacje: Centrum Tańca Promyk, ul. Browarna 80, tel. 55 611 01 30; 609 977 220, email: promyk@swiatowid.elblag.pl  .

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10793
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5227369

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.