Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 23.12.2015 11:04 Miasto:Elbląg Kategoria:Sztuki plastyczne / wizualne Autor:Edyta Bugowska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Z niejednego pieca...
fot. mat. prasowe organizatora
fot. mat. prasowe organizatora

Do 15 stycznia w Elblągu można oglądać prace nadesłane na ogólnopolski konkurs Ceramiony. Warto zobaczyć, ile pięknych, ciekawych rzeczy da się ulepić z gliny.

Konkurs organizuje Centrum Spotkań Europejskich ŚwiatowidNa tegoroczną, 16. edycję, nadeszło 116 prac wykonanych w różnych technikach ceramicznych, m. in. z masy szamotowej, gliny czerwonej, szkliwione i wypalone na biskwit. Były wśród nich naczynia i formy użytkowe oraz dekoracyjne.

Uczestnikami konkursu były dzieci, młodzież, dorośli oraz osoby niepełnosprawne, które rozwijają swoje pasje w pracowniach  ceramicznych. W konkursie wzięło udział 29 placówek: Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu Jutrzenka w Zakopanem, Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach, VIII Prywatne Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Krakowie, Zespół Szkół Artystycznych i Projektowych oraz Liceum Plastyczne w Tarnowskich Górach, Dzienny Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Pszczynie, Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk w Głobinie, Katarzyna Chorobik z Grabowej, Fundacja im. Brata Alberta - Warsztat Terapii Zajęciowej w Radwanowicach, Centrum Promocji Kultury w Drezdenku, Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu, Świetlica integracyjna Pszczółki przy PKPS ZM w Częstochowie, Młodzieżowy Dom Kultury Śródmieście Wrocław, Ośrodek Edukacyjno-Terapeutyczny, Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni, Anna Modzelewska z Nysy, Szkoła Podstawowa im. Józefa Chełmońskiego w Łyszkowicach, Gimnazjum w Psarach, Miejski Dom Kultury w Redzie, Liceum Plastyczne im. J. Matejki w Nowym Wiśniczu, Liceum Plastyczne im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli, Państwowe Ognisko Plastyczne im. Ludwika Konarzewskiego Seniora w Rydułtowach, Szkoła Podstawowa w Wiskitkach, Szkoła Podstawowa nr 2 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 16 w Zabrzu, Integracyjna Szkoła Podstawowa im. Ofiar Pacyfikacji w Rudawie, Zespół Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie, Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Będzinie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Elblągu, Szkoła Podstawowa nr 4 w Kołobrzegu.

jury zasiedli: Paulina Łuczak (historyk sztuki, przewodnicząca jury), Zbigniew Szmurło (artysta plastyk), Urszula Jatkowska (specjalista z zakresu ochrony dóbr kultury), Anna Karatkiewicz (pedagog, terapeuta), Teresa Miłoszewska (pedagog, sekretarz jury). Oto wyniki: 

kategoria Dzieci

I miejsce - Weronika Glock - Miejski Dom Kultury w Redzie, instruktor Aleksandra Radzimińska

II miejsce (ex aequo) - Paulina Sobieszek - Szkoła Podstawowa w Łyszkowicach, nauczyciel Małgorzata Błońska oraz Anna Wróbel - Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu Jutrzenka w Zakopanem, instruktor Urszula Gabryś - Suchorab

III miejsce (ex aequo) - Wiktoria Siwiarska - Państwowe Ognisko Plastyczne im. Ludwika Konarzewskiego Seniora w Rydułtowach, instruktor Justyna Reclik oraz Zofia Bogorodź - Miejski Dom Kultury w Redzie, instruktor Aleksandra Radzimińska, a także Elżbieta Bokeła - Centrum Promocji Kultury w Drezdenku, instruktor Magdalena Kowalczyk

Wyróżnienia

- Antosia Wójkowska - Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu, instruktor Ewa Bednarska -Siwilewicz

- Natalia Brelik - Szkoła Podstawowa nr 4 w Kołobrzegu, nauczyciel Liliana Michalska

- Jagoda Kuźniar - Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu Jutrzenka w Zakopanem, instruktor Hanna Topa

- Martyna Przerwa - Szkoła Podstawowa nr 2 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 16 w Zabrzu, nauczyciel Ewa Deszczyńska

kategoria Młodzież

I miejsce (ex aequo) - Jagna Rumin - Liceum Plastyczne im. J. Matejki w  Nowym Wiśniczu, nauczyciele Agnieszka Konecka, Andrzej Kłębek oraz Hanna Drożak - Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni, nauczyciel Piotr Boroń 

II miejsce (ex aequo) - Wiktoria Zarębska - Zespół Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie, nauczyciele Magdalena Rokosa, Karol Nowakowski oraz Malwina Kowalewska - Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni, nauczyciel Adam Arabski

III miejsce (ex aequo) - Katarzyna Pitek - Liceum Plastyczne im. J. Matejki w  Nowym Wiśniczu - nauczyciele Agnieszka Karecka i Andrzej Kłębek oraz Natalia Świderska - Centrum Promocji Kultury w Drezdenku, instruktor Magdalena Kowalczyk

Wyróżnienia

- Natalia Kąkol, Centrum Promocji Kultury w Drezdenku, opiekun artystyczny Magdalena Kowalczyk

- Michał Szepietowski - Zespół Szkół Artystyczno-Projektowych - Liceum Plastyczne w Tarnowskich Górach, nauczyciel Urszula Kaczmarczyk

- Albert Wieczorek - Liceum Plastyczne im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli, nauczyciel Zbigniew Woźniak

- Jeremi Biziuk - Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni, nauczyciel Adam Arabski

 - Olivia Gulida - Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni, nauczyciel Piotr Boroń 

- Dorota Bojarska - VIII Prywatne Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Krakowie, nauczyciel Dorota Tomalska

- Kamil Pluta - Dzienny Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Pszczynie, instruktor Natalia Michalik

kategoria Dorośli

I miejsce - Natalia Bańdo - Młodzieżowy Dom Kultury Śródmieście we Wrocławiu, instruktor Joanna Sekuła

II miejsce (ex aequo) - Dorota Pelplińska - Miejski Dom Kultury w Redzie, instruktor Aleksandra Radzimińska oraz Anna Pogan - Integracyjna Szkoła Podstawowa im. Ofiar Pacyfikacji w Rudawie, nauczyciel Milena Błądek - Byczek, Barbara Łyszczarz

III miejsce (ex aequo) - Małgorzata Kotula - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Będzinie, nauczyciel Małgorzata Nowicka oraz Małgorzata Bogorodź - Miejski Dom Kultury w Redzie, instruktor Aleksandra Radzimińska

Wyróżnienia

- Michał Wróbel - Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk w Głobinie, instruktor Tomasz Furmanek

- Joanna Piesiak za cykl prac - Młodzieżowy Dom Kultury Śródmieście we Wrocławiu, instruktor Joanna Sekuła

- Marek Lazurek - Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu, instruktor Marta Alenowicz

- Monika Krasowska - Świetlica integracyjna Pszczółki przy PKPS ZM w Częstochowie, instruktor Janusz Wójcik

- Sylwia Gadzała - Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu, instruktor Ewa Bednarska -Siwilewicz

- Wioleta Nawrot - Świetlica integracyjna Pszczółki przy PKPS ZM w Częstochowie, instruktor Janusz Wójcik

- Katarzyna Chorobik - Grabowa

***

Nagrodzone prace można zobaczyć tutajKonkurs zrealizowany jest w ramach projektu Twórcza Terapia. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10706
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5042042

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.