Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 10.12.2015 12:10 Miasto:Elbląg Kategoria:Sztuki plastyczne / wizualne Autor:inf. nadesł, AJ Placówka:Brak
Kobietom mojego życia
Jedna z prac..., fot. nadesłana
Jedna z prac..., fot. nadesłana

- Zamierzam jeszcze kiedyś powrócić do malowania. Muszę tylko najpierw wyleczyć się z pracoholizmu - deklaruje Bogusław Kisielewski, lekarz epidemiolog z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Póki co, na wystawie zorganizowanej przez elbląską Galerię Art Miś można oglądać obrazy doktora powstałe… 30 lat temu. 

Relacja Anny Kowalskiej, rzecznika prasowego szpitala: 

"Bogusław Kisielewski to wulkan energii. Bardzo trudno jest wyobrazić go sobie, jak siedzi spokojnie, z pędzlem w ręku, skoncentrowany na niewielkim kawałku płótna. A jednak! Okazało się, że będąc studentem medycyny, a następnie początkującym lekarzem, zapamiętale malował. Mówi, że było to dla niego wówczas najlepszym sposobem na odreagowanie wszelkich życiowych stresów.

Ale życie toczyło się dalej: rodzina, pierwsza specjalizacja, praca, przeprowadzka, kolejna specjalizacja, praca, praca, praca… Razem z doktorem „przeprowadzały” się jego obrazy. Tylko czasu na malowanie już brakowało.

- Myliłby się ten, kto sądziłby, że obwiesiłem sobie moimi pracami cały dom - podkreśla skromnie Bogusław Kisielewski, po to zapewne, by nie być posądzonym o megalomanię. - One, owszem, wędrowały ze mną do moich kolejnych domów, nigdy jednak nie były specjalnie eksponowane, wręcz przeciwnie.

Kobietom mojego życia

- Ta wystawa to właściwie przypadek - przyznaje Bogusław Kisielewski. - Jakiś czas temu wybrałem się do Galerii Art Miś, by oprawić kilka moich dawnych prac na konkurs. Podczas rozmowy z właścicielem galerii wyszło na jaw, że mam ich dużo więcej. Uznano, że moje „obrazki” są warte wystawienia. I tak oto światło dzienne ujrzały prace malowane przeze mnie 30 lat wcześniej! Czasu na przygotowanie ekspozycji liczącej kilkadziesiąt prac miałem niewiele, w ostatniej chwili malowałem ramy moich obrazów. Niedługo też zastanawiałem się nad tytułem wystawy. Postanowiłem ją zadedykować "Kobietom mojego życia”. To taki mój hołd dla pań, z którymi los połączył mnie w życiu prywatnym i zawodowym. Dla mojej żony, mamy, córek, pacjentek.

Konie o ludzkim spojrzeniu

Goście przybyli na wernisaż do Galerii Art Miś byli przyjemnie zaskoczeni zarówno mnogością prac Bogusława Kisielewskiego, jak i ich różnorodnością tematyczną. Dominują pejzaże, nie brakuje tematyki marynistycznej. Szczególną uwagę zwiedzających wystawę przykuwały końskie głowy. „Pana konie mają takie ludzkie spojrzenia…” - zauważył kiedyś jeden z profesorów łódzkiej ASP, namawiając doktora do podjęcia studiów na kierunku malarskim. 

- Prawdziwy współczesny człowiek Renesansu - konstatowali przyjemnie zdumieni współpracownicy i znajomi Bogusława Kisielewskiego. Dla znacznej większości z nich ta druga „twarz” doktora okazała się autentycznym zaskoczeniem.

Kto nie zdążył na wernisaż, może obejrzeć prace Bogusława Kisielewskiego w Galerii Art Miś do połowy stycznia 2016 roku.

***

Bogusław Kisielewski pochodzi z Łodzi, tam w 1985 r. ukończył Wojskową Akademię Medyczną. W 1998 r. został specjalistą z dziedziny położnictwa i ginekologii, rok później - epidemiologii wojskowej. Od 10 lat pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu jako epidemiolog."

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11115
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6492300

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.