Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 12.10.2015 15:42 Miasto:Olsztyn Kategoria:Książka Prasa Autor:inf. nadesł, AJ Placówka:Wojewódzka Biblioteka Publiczna
Toskańska Zagadka

W najbliższą środę, 14 października, w Olsztynie będzie można spotkać się z Jerzym Szczudlikiem, mieszkającym pod Olsztynem autorem wierszy, sztuk teatralnych, bajek dla dzieci i felietonistą. Okazją do rozmowy jest premiera jego nowej książki - powieści kryminalnej.

- Urodziłem się we właściwym czasie i we właściwym miejscu, i dlatego teraz jestem tutaj i robię to, co lubię - mówi Jerzy Szczudlik. - Mam za sobą kilkudziesięcioletnią, satysfakcjonującą karierę zawodową w bankowości, a przed sobą - wszystko na to wskazuje - życie wypełnione pasją pisarską. W tym roku ukazała się moja pierwsza powieść pt. Toskańska zagadka, ale poprzedziły ją tomiki wierszy i limeryków, tomy opowiadań: Cogito ergo… zoom i Pan(i)ta rhei, kilkanaście sztuk teatralnych, wiersze, bajki i przedstawienia teatralne dla dzieci, około 150 felietonów pod wspólnym tytułem KULturĄ W PŁOT i kilkadziesiąt tekstów piosenek. Jestem więc literackim wieloboistą, ale dzięki temu mam szansę dotrzeć do czytelników w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach.

(fot. mat. prasowe WBP)

"Toskańska zagadka przywodzi na myśl trochę zapomniany klasyk polskiej powieści kryminalnej, czyli cykl znakomitego tłumacza Macieja Słomczyńskiego, ukrywającego się pod literackim pseudonimem Joe Alex. W powieści można odnaleźć podobny typ zaangażowanej narracji, soczysty klimat zagadki zabójstwa, niezwykle ważny dla opowiadanej historii wątek kobiecy (a raczej wątki…) oraz jakiś sznyt tzw. dawnej kindersztuby - może w języku, może w lekko zdystansowanej wizji świata…" - napisała Anna Rau w piśmie VariArt (numer 02/ 2015)

Spotkanie autorskie w Czytelni Czasopism, na parterze Starego Ratusza Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej (Stare Miasto 33), rozpocznie się o godz. 17. Prowadzenie: Elżbieta Lenkiewicz. 

Wstęp jest wolny.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10960
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5850799

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.