Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 12.10.2015 13:26 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:Edyta Bugowska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Taniec wokół nas
Fot. mat. prasowe organizatora
Fot. mat. prasowe organizatora

769 prac wykonanych przez 758 osób z Ukrainy, Słowacji, Niemiec, Czech i Polski wpłynęło na konkurs plastyczny Taniec jest wokół nas!. Autorami są dzieci i młodzież szkolna, podopieczni placówek opiekuńczo-wychowawczych, uczestnicy pozaszkolnych zajęć plastycznych w pracowniach i ośrodkach kultury. Przesyłki nadeszły ze 119 miejscowości w kraju i z zagranicy. Oto wyniki konkursu

 

Przedsięwzięcie to część projektu Let’s dance together, realizowanego w ramach Programu Erasmus+ Sport: Niekomercyjne europejskie imprezy sportowe (Call for proposals 2014 - EAC/S11/13), którego głównym działaniem jest organizacja międzynarodowej imprezy sportowej o wymiarze europejskim - Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup.

Projekt ma na celu wypromowanie sportu tanecznego jako dziedziny sportowej, którą mogą uprawiać wszyscy, niezależnie od wieku i stopnia sprawności. Sport taneczny może być nie tylko ciekawą formą spędzania wolnego czasu, ale również poprzez intensywny ruch i systematyczne treningi prowadzić do poprawy kondycji fizycznej  i sprawności ruchowej.

Organizatorem konkursu jest Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu. Nagrody i wyróżnienia przyznało jury w składzie: Benedykt Kroplewski - artysta plastyk,  Ewa Łukiewska - artysta plastyk, Ewa Bednarska - Siwilewicz - instruktor plastyki oraz Teresa Miłoszewska - oligofrenopedagog.

Najwięcej prac nadesłano w kategorii dziecięcej, dlatego decyzją jury w tej kategorii dokonano podziału na dodatkowe grupy wiekowe. Prace oceniano w kategoriach wiekowych: dzieci: 7-10 lat, dzieci 11-13 lat, młodzież 14-18 lat, dorośli - powyżej 18 lat.

Wyniki są następujące:

Dzieci 7-10 lat

I miejsce - Agnieszka Stachowiak, Rydzyński Ośrodek Kultury w Rydzynie

II miejsce - Agata Widaj, Klub Pastel Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Zabrzu

III miejsce - Wiktoria Burkot, Fundacja Oświatowa Nasza Szkoła w Łodzi

Wyróżnienia:

- Ilona Miarka, PSP Třinec, Czechy

- Miłosz Ozdarski, Zespół Szkół nr 27, Szkoła Podstawowa nr 64 w Bydgoszczy

- Maja Krajewska, Klub Pastel Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Zabrzu

- Jan Kruszik, Zespół Szkół nr 27, Szkoła Podstawowa nr 64 w Bydgoszczy

- Joanna Najbar - Ciniewska, Klub Pastel  Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Zabrzu

- Natalia Kłudka, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 98 w Krakowie

- Jakub Domian, Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościerzynie

- Agnieszka Ozdarska, Zespół Szkół nr 27, Szkoła Podstawowa nr 64 w Bydgoszczy

- Roksana Bojanowska, Zespół Szkół nr 27, Szkoła Podstawowa nr 64 w Bydgoszczy

- Patryk Grzędowski, Zespół Szkół nr 27, Szkoła Podstawowa nr 64 w Bydgoszczy.

Dzieci 11-13 lat

I miejsce - Amelia Zgama, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

II miejsce - Izabela Oduncu, Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach

III miejsce - Kornelia Furca, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

Wyróżnienia:

- Julia Płuska, Szkoła Podstawowa im. Wołyńskiej Brygady Kawalerii w Miedźnie

- Julia Smoła, Rydzyński Ośrodek Kultury w Rydzynie

- Marta Stępniak, Klub Pastel  Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Zabrzu

- Oliwia Kruszka, Klub Pastel Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Zabrzu

- Iga Kamińska, Szkoła Podstawowa nr 51 w Lublinie

- Lidia Czułnowska, Szkoła Podstawowa nr 51 w Lublinie

Młodzież 14-18 lat

I miejsce - Aleksandra Uljańczyk, Państwowa Plastyczna Szkoła Średnia im. Tarasa Szewczenki w Kijowie/ Ukraina

II miejsce - Wiktoria Migdar, Młodzieżowy Dom Kultury Gorlicach

III miejsce - Aleksandra Majka, Młodzieżowy Dom Kultury Gorlicach

ex aequo - Martyna Staneczek, Pracownia Plastyczna Creatio, Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku

Wyróżnienia:

- Małgorzata Gwiaździńska, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim

- Jan Kiedrowicz, Zespół Oświatowy, Publiczne Gimnazjum w Liniewie

- Nina Dziwoki, Ognisko Pracy Pozaszkolnej - Zespół Przygoda w Rybniku

- Karolina Wardecka, Pracownia Plastyczna Koloryt, Bielski Dom Kultury w Bielsku Podlaskim

- Bogdana Bożok, Państwowa Plastyczna Szkoła Średnia im. Tarasa Szewczenki  w Kijowie/ Ukraina

- Emilia Gawrylak, Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach

Dorośli - powyżej 18 lat

I miejsce - Weronika Kozaczko, Pracownia Plastyczna Creatio, Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku

II miejsce - Magdalena Zieleźny, Pracownia Plastyczna Creatio, Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku

III miejsce - Alicja Guzik, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu.

Wyróżnienia:

- Hanna Wróblewska, Pracownia Plastyczna Creatio, Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku

- Maja Kołucka, Pracownia Plastyczna Creatio, Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku

- Mateusz Wierzchowski, Zespół Szkół Specjalnych przy DPS w Matczynie

- Monika Bodenszac, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kluczborku

 

Ponadto jury wyróżniło prace udziałem w wystawie:

- Oliwia Stołowska, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

- Karolina Połeć, Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach

- Marta Łukowicz, Zespół Szkół Publicznych nr 3 w Kościerzynie

- Aleksandra Biedrzycka, Józefów

- Pola Chulaszek, MDK w Oświęcimiu

- Natalia Rabczak, Gimnazjum Publiczne im. Anny Jenke w Błażowej

- Martyna Barczak, Gimnazjum nr 1 im. Orląt Lwowskich w Tomaszowie Lubelskim

- Martyna Pietrzak, Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Grajewie

- Hanna Nowakowska, Gimnazjum nr 18 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kazimierza Wielkiego w Częstochowie

- Diana Niczyporuk, Gimnazjum nr 1 w Józefowie

- Bartłomiej Matusiak, Zespół Szkół Publicznych nr 3 w Kościerzynie

- Magdalena Majewska, Zespół Szkół Publicznych nr 3 w Kościerzynie

- Magdalena Kalinowska, Klub Pastel Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Zabrzu

- Izabela Zawadzka, PSP Třinec, Czechy

- Dominika Gnacik, Kółko plastyczne, świetlica wiejska w Celinach

- Jakub Klana, Częstochowa

- Marianna Piecuch, MDK w Gorlicach

- Marta Wolska, Młodzieżowy Dom Kultury Śródmieście we Wrocławiu

- Helena Hojda, Młodzieżowy Dom Kultury im.K.Makuszyńskiego w Zamościu

- Amelia Hołdys, Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościerzynie

- Emilia Chrzanowska, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 98 w Krakowie

- Jędrzej Maćkowiak, Rydzyński Ośrodek Kultury, Rydzyna

- Julia Radzikowska, Zespół Szkół nr 27, Szkoła Podstawowa nr 64 w Bydgoszczy

- Solomija Siwak, Szkoła Artystyczna Mylniw, region Równe/ Ukraina

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10706
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5043780

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.