Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 09.10.2015 13:39 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:Edyta Bugowska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Październik w Elblągu jest pełen tańca

Do Międzynarodowego Festiwalu Tańca BALTIC CUP pozostał tydzień, a na listach startowych można już obserwować zgłoszenia tancerzy z 19 krajów świata, m.in. z Chin i Izraela. Taneczny weekend, pełen emocjonujących występów, rozpocznie się w piątek, 16 października.

Entuzjastów tanecznej rywalizacji w najlepszym wydaniu czeka dużo emocji. Festiwal potrwa do 18 października. Na listach jest już ponad 233 startów, a zgłoszone pary pochodzą z Estonii, Litwy, Łotwy, Rosji, Czech, Szwecji, Ukrainy, Włoch, Malta, Węgier, Kazachstanu, Niemiec, Austrii, Chin, Hiszpanii, Bułgarii, Francji, Izraela i Polski.

- Tegoroczny festiwal zapowiada się naprawdę ciekawie, listy zgłoszeń są jeszcze otwarte, a już po zgłoszonych parach widać, że to finaliści mistrzostw świata czy Europy - mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu. - Spodziewamy się, że odwiedzi nas co najmniej 15 tzw. gwiazdkowych par z rankingu 50 najlepszych par WDSF, co świadczy o tym, że to turniej naprawdę wysokiej rangi.

W październiku Elbląg jest prawdziwą międzynarodową stolicą tańca. W minioną sobotę odbyły się tu Mistrzostwa Europy Formacji Standardowych, mają także miejsce inne wydarzenia związane z tańcem

- BALTIC CUP jest obecnie nie tylko jedną z największych imprez tanecznych w Polsce, ale także wspaniałym widowiskiem na najwyższym poziomie - mówi Magdalena Czarnocka - Kaptur, wicedyrektor Światowida. - To, co odróżnia nas od innych festiwali tanecznych, to wyjątkowa oprawa muzyczna. Podczas gali 30-osobowa Orkiestra Filharmonii z Grodna, wraz z wokalistami, pod batutą Borysa Myagkova, tworzy na żywo przepiękną muzykę do pokazów finałowych.

W tym roku zawodom tanecznym towarzyszyć będą również inne działania, których ogniwem łączącym będzie szeroko rozumiany sport taneczny. Będą to seminaria, warsztaty, konferencje, zarówno dla zawodników, jak również dla trenerów, instruktorów i działaczy sportowych. Wszystko to odbywa się w ramach projektu Let's dance together!.

Międzynarodowy Festiwal Tańca BALTIC CUP odbędzie się w hali Centrum Sportowo- Biznesowego, przy ul. Grunwaldzkiej 135. Bilety są do nabycia w kasie Światowida. Bilety dla osób powyżej 18. roku życia na trybuny kosztują tylko 10 zł, osoby poniżej 18 lat obowiązują bezpłatne wejściówki, które należy odebrać w kasie.

Projekt Let’s dance together realizowany przy wsparciu Komisji Europejskiej w ramach Programu Erasmus+ Sport.

Impreza realizowana przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko - Mazurskiego.

Patroni medialni: TVP Olsztyn, Gazeta Wyborcza Trójmiasto, Portal Kulturalny Warmii i Mazur eŚwiatowid.pl,  Radio Olsztyn, Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, Telewizja Elbląska, Dziennik Elbląski. 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10905
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5512217

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.