Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 30.09.2015 12:14 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:Edyta Bugowska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
W sobotę w Elblągu - taneczne Mistrzostwa Europy
Fot. mat. prasowe organizatora
Fot. mat. prasowe organizatora

Po raz pierwszy w Elblągu odbędą się Mistrzostwa Europy Formacji Standardowych. W najbliższą sobotę, 3 października, na parkiecie zaprezentuje się 12 formacji. Będą wśród nich dwa elbląskie zespoły: mistrzowie Polski Formacja LOTOS - Jantar i wicemistrzowie kraju Formacja Jantar - Elbląg, która wczoraj otrzymała powołanie do kadry na Mistrzostwa Europy.

Miłośnicy tańca będą mogli obejrzeć występy najlepszych formacji standardowych w Centrum Sportowo -Biznesowym. Do Elbląga przyjadą zespoły z Niemiec, Holandii, Białorusi, Czech, Rosji, Węgier i Polski. 

- Również skład sędziowski będzie międzynarodowy - opowiada Antoni Czyżyk, trener, sędzia taneczny i dyrektor Centrum Spotkań Europejskich Światowid. - Mistrzostwa oceniać będzie 12 sędziów, każdy z innego kraju. Sześciu sędziów oglądać będzie formacje z trybun, sześciu - przy parkiecie, aby oprócz tzw. rysunków, mogli ocenić również jakość tańca poszczególnych par. Na mistrzostwach będziemy po raz pierwszy wypróbowywać nowy system sędziowski, w którym jurorzy nie będą przyznawać miejsc, a wyciągać średnią z ocen czterech składowych występu. 

Tańczące diamenty - tak nazywa się choreografia Formacji LOTOS - Jantar, którą widzowie i sędziowie zobaczą podczas Mistrzostw Europy. Drużyna zatańczy do muzyki z filmu Burleska.  

- Jednak zmodyfikowane stroje, które mocniej błyszczą i są wzbogacone kamieniami przypominającymi diamenty oraz utwór wykorzystany na wejście i zejście skłoniły trenerów do zmiany nazwy choreografii - mówi Magdalena Czarnocka - Kaptur, wicedyrektor Światowida oraz prezes Stowarzyszenia Jantar, współorganizatora Mistrzostw. - Przypomnę, że wejście i zejście drużyny to występ nie dla sędziów, bo ta część jest niepunktowana, ale dla publiczności, a Formacja tańczyć będzie do utworu Diamonds are a girl's best friend.

Jak dodaje Ariane Schiessler, choreografka formacji, zespół będzie starać się jak najlepiej wykorzystać możliwości swojej sali i swojego parkietu. Ma być dużo światła, żeby wydobyć blask z nowych strojów i jak najlepiej pokazać tancerzy.

Wczoraj, podczas konferencji prasowej, powołanie do kadry na Mistrzostwa Europy tancerzom Formacji Jantar - Elbląg wręczył Antoni Czyżyk. Dyrektor Światowida jest prezesem Federacji Tańca Sportowego - organizacji, która ma prawo nominować do kadry. Młodzi tancerze są pozytywnie nastawieni wobec czekających ich wyzwań.

- Ćwiczymy praktycznie codziennie - mówią Karol i Ola, tancerze Formacji Jantar - Elbląg. - Bardzo podoba nam się muzyka do naszego układu, który jest energiczny i wspaniale oddaje emocje zawarte w warstwie muzycznej.

Tancerze z Formacji Jantar - Elbląg zaprezentują choreografię Modern Emotions. Układ zainspirowany został muzyką filmową, m.in. z filmu 50 twarzy Grey’a.

-  To układ, w którym postawiliśmy na jakość tańca, na klasyczny standard, na technikę i piękne obrazy - dodaje Ariane Schiessler.

Mistrzostwa Europy Formacji Standardowych zostały podzielone na rundę eliminacyjną, która rozpocznie się o godz. 15 oraz na finały, które rozpoczną się o godz. 19. Ceny biletów: 40 zł - na trybuny, 100 zł - miejsce przy stoliku.  

Organizatorzy: Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu, Federacja Tańca Sportowego oraz Stowarzyszenie Jantar.

Sponsorem głównym Mistrzostw jest Grupa LOTOS S.A.

Impreza realizowana przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko - Mazurskiego.

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Elbląg.

Patroni medialni: TVP Olsztyn, Gazeta Olsztyńska, Portal Kulturalny Warmii i Mazur eŚwiatowid.pl, Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, Telewizja Elbląska, Dziennik Elbląski, Radio Eska Elbląg.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10989
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5982342

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.