Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 23.09.2015 15:56 Miasto:Elbląg Kategoria:Teatr Autor:Agnieszka Jarzębska Placówka:Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu
Komedia na dobry początek - posłuchaj!
"Plotka". Od lewej: Artur Hauke, Teresa Suchodolska, Marcin Tomasik, Piotr Szejn. Fot. Włodzimierz Wawro - mat. prasowe teatru

Premiera znanej francuskiej komedii Plotkareżyserii Wojciecha Malajkata rozpocznie w najbliższy piątek, 25 września, nowy sezon w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. O tym co wydarzy się w nadchodzących miesiącach i o planach na 2016 - rok 40-lecia istnienia samodzielnej sceny w mieście mówi dyrektor placówki Mirosław Siedler.

Scenariusz Plotki napisał Francis Veber. Francuski reżyser, scenarzysta i producent filmowy ma rękę do komedii. Jest autorem wielu scenariuszy, które zostały sfilmowane bądź przeniesione na deski teatralne (m.in. Tajemniczy blondyn w czarnym bucie, Natręt, Klatka szaleńców, Trzech ojców, Tata i małolata, Kolacja dla palantów, Czyja to kochanka?). Sukcesy odnosi także jako reżyser.

W filmie Plotka, który nakręcił w 2001 roku, zagrali m.in. Daniel Auteuil, Gérard Depardieu i Jean Rochefort. Elbląską inscenizację komedii, której głównym bohaterem jest księgowy w fabryce prezerwatyw i wielki nudziarz, reżyseruje Wojciech Malajkat.

- Wojtek Malajkat to człowiek, który kocha teatr, czuje teatr i czuje tego rodzaju repertuar - mówi Mirosław Siedler:

This text will be replaced

Kolejna premiera - Miłość Ci wszystko wypaczy w reżyserii Tomasza Mana - w Sylwestra. Do tego czasu na afiszu będą przedstawienia, które miały swą premierę wcześniej, takie jak Balladyna, Dzieci z dworca Zoo, Koziołek Matołek, Matnia (o słynnej Sprawie Elbląskiej z okresu stalinizmu) czy Wszystko o kobietach, wszystko o mężczyznach

(W 80 dni dookoła świata - będzie można obejrzeć w listopadzie. Od lewej: Jacek Gudejko, Jerzy Przewłocki, Lesław Ostaszkiewicz i Marcin Tomasik; fot. Włodzimierz Wawro - mat. prasowe teatru)

(Wszystko o kobietach. Od lewej: Teresa Suchodolska, Marta Masłowska, Maria Semotiuk, fot. Włodzimierz Wawro - mat. prasowe teatru)

W dwóch ostatnich spektaklach występuje Maria Semotiuk. W czasie 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni, który zakończył się w minioną sobotę, aktorka zdobyła nagrodę za drugoplanową rolę kobiecą w filmie Michała Rogalskiego Letnie przesilenie.

This text will be replaced

Tymczasem rozpoczęły się przygotowania do jubileuszu 40-lecia istnienia samodzielnej sceny teatralnej w Elblągu. W planach są nowe produkcje (w tym Krakowiacy i górale oraz Latający cyrk Monty Pythona), ale także np. wydanie 3-tomowej historii teatru w Elblągu.

This text will be replaced

 

Rozmawiała Agnieszka Jarzębska

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10060
Galerii: 303
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 3974426

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.