Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 21.09.2015 08:09 Kategoria:Taniec Autor:Edyta Bugowska Placówka:Brak
Elbląscy tancerze ponownie mistrzami Polski
Fot. mat. prasowe organizatora
Fot. mat. prasowe organizatora

Dwie elbląskie Formacje  Standardowe: LOTOS - Jantar i Jantar - Elbląg wytańczyły na sobotnich Mistrzostwach Polski FTS Formacji Tanecznych w Tańcu Sportowym w Bydgoszczy tytuły. Starsza Formacja została mistrzem Polski, młodsza - wicemistrzem. Obie uzyskały nominacje na Mistrzostwa Europy, które 3 października odbędą się w Elblągu.

Elbląskie Formacje Standardowe w sobotę, 19 października, wyjechały do Bydgoszczy, aby powalczyć nie tylko o medale, ale również o możliwość występu w Mistrzostwach Europy, które po raz pierwszy odbędą się w Elblągu.

- Obie Formacje spisały się na medal - złoto i srebro Mistrzostw Polski trafiło do Elbląga - opowiada Antoni Czyżyk, trener Formacji LOTOS - Jantar, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich Światowid. - Cieszy nas, że już 3 października elblążanie będą mieli okazję kibicować obu naszym Formacjom na Mistrzostwach Europy. Uniesieni takim aplauzem, jaki zwykle daje nasza publiczność, mamy ogromne szanse na kolejne medale.

Starsi tancerze z Formacji Standardowej LOTOS - Jantar wystąpili z choreografią Welcome to Burlesque do muzyki Cher i Christiny Aquilery. 

- Zmodyfikowana, poprawiona i unowocześniona choreografia spodobała się sędziom - wspomina Antoni Czyżyk. -  Jednak przed październikowym występem będziemy ją jeszcze poprawiać. To bardzo trudny układ, wymaga większej liczby przetańczeń przez drużynę. Do ostatniej chwili będziemy budować formę - dodaje trener.  

Tancerze z Formacji Jantar - Elbląg zaprezentowali choreografię Modern Emotions. Układ zainspirowany został muzyką filmową m.in. z filmu 50 twarzy Grey’a.

- Młodsi tancerze zatańczyli w tym składzie po raz pierwszy, a rozpoczęli próby dopiero w maju. I trenerzy, i zawodnicy wykonali tytaniczną pracę - ocenia Antoni Czyżyk. - Młodość, energia, ciekawa muzyka, znakomity odbiór publiczności - tak się zdobywa wicemistrzostwo.

Elblążanie występy obu Formacji będą mogli zobaczyć podczas Mistrzostw Europy Formacji Standardowych, które odbędą się już w sobotę, 3 października, w hali Centrum Sportowo - Biznesowego. Do udziału w Mistrzostwach, prócz polskich Formacji, zgłosiło się na razie dziesięć zagranicznych zespołów. Mistrzostwa zostaną podzielone na rundę eliminacyjną, która rozpocznie się o godz. 15 oraz na finały, które rozpoczną się o godz. 19. 

Do 25 września bilety na Mistrzostwa Europy Formacji Standardowych (na trybuny) można kupić w kasie CSE Światowid w promocyjnej cenie 20 zł. Ceny biletów poza promocją: 40 zł - na trybuny, 100 zł - miejsce przy stoliku.  
 
Organizatorami Mistrzostw Europy Formacji Standardowych są: Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu, Federacja Tańca Sportowego oraz Stowarzyszenie Jantar. Sponsorem głównym Mistrzostw jest Grupa LOTOS S.A. Impreza realizowana przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko - Mazurskiego.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10912
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5531126

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.