Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 08.09.2015 08:14 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:Edyta Bugowska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Mistrzowskie zgranie
Fot. W. Wawro - mat. prasowe organizatora
Fot. W. Wawro - mat. prasowe organizatora

Szesnastu tancerzy, którzy podczas 6-minutowego występu pokazują choreografię dopracowaną co do sekundy i każdego gestu, a wszystko to na mistrzowskim poziomie. Takie występy będzie można zobaczyć 3 października podczas Mistrzostw Europy Formacji Standardowych w Elblągu.

- Po raz pierwszy w Polsce, a co za tym idzie także w Elblągu, odbędą się Mistrzostwa Europy Formacji Standardowych - mówi Magdalena Czarnocka - Kaptur, zastępca dyrektora Centrum Spotkań Europejskich Światowid. - Gościć u nas będą znakomici sędziowie, trenerzy i tancerze, co gwarantuje sportowe emocje na najwyższym poziomie.

Każda z formacji występujących podczas mistrzostw na prezentację swojego układu tanecznego będzie miała maksimum 6 minut. W tym czasie zawodnicy muszą przywitać się z publicznością, zatańczyć i zejść ze sceny. Przez większą część występu partnerzy tańczą razem. Elementy najbardziej widowiskowe - podnoszenia czy partnerowania - mogą być prezentowane jedynie w czasie wejścia na parkiet i zejścia z niego formacji.

Podczas wykonywania układu tancerze mają tylko 24 takty na to, aby oddalić się od siebie i wykonać dowolną figurę (np. obrót lub inny gest). Jest to najbardziej widowiskowa część każdego występu.

W czasie występu tancerze muszą zaprezentować co najmniej cztery z pięciu tańców standardowych: tanga, fokstrota, quickstepa, walca wiedeńskiego i walca angielskiego. W skład formacji wchodzi od sześciu do ośmiu par.

- O tym, czy podczas Mistrzostw Europy zobaczymy elbląskie Formacje, zadecydują zbliżające się Mistrzostwa Polski, 19 września w Bydgoszczy zaprezentują się dwa nasze zespoły - mówi Antoni Czyżyk, trener starszego zespołu i dyrektor Centrum Spotkań Europejskich Światowid. -  Od 1995 roku tytuł mistrza Polski pozostaje w Elblągu, jesteśmy więc dobrej myśli.

Do 25 września bilety na Mistrzostwa Europy Formacji Standardowych (na trybuny) można kupić w kasie Światowida po promocyjnej cenie 20 zł. Ceny biletów poza promocją: 40 zł - na trybuny, 100 zł - miejsce przy stoliku.

Organizatorami Mistrzostw Europy Formacji Standardowych są: Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu, Federacja Tańca Sportowego oraz Stowarzyszenie Jantar.

Sponsorem głównym Mistrzostw jest Grupa LOTOS S.A.

Impreza realizowana przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10912
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5530627

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.