Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 26.08.2015 11:42 Miasto:Elbląg Kategoria:Społeczeństwo Autor:Sylwia Warzechowska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Opowiedz o swoim regionie
Fot. mat. prasowe organizatora
Fot. mat. prasowe organizatora

O zabytkach, historii albo o ciekawych ludziach - umiesz interesująco mówić o swoim regionie i nie stresują cię publiczne wystąpienia? Weź udział w konkursie krasomówczym.

- Do 11 września czekamy na zgłoszenia chętnych - mówi Marta Derlukiewicz z Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu. - Celem konkursu jest rozbudzanie zainteresowań oraz zachęcanie do poznawania własnego regionu.
 

Prezentacja konkursowa powinna przedstawiać walory naszych terenów, ich zabytki, historię, współczesne osiągnięcia lub sylwetki ludzi ciekawych wybranych przez uczestnika zakątków Warmii i Mazur.
 

- Warto zwracać uwagę dzieci i młodzieży na potrzebę pielęgnacji języka ojczystego i rozbudzanie wśród nich zamiłowania do pięknego mówienia - dodaje Marta Derlukiewicz.

Osoby, które chcą powalczyć o tytuł najlepszego warmińsko-mazurskiego krasomówcy, muszą wypełnić zgłoszenie i przesłać na adres: marta.derlukiewicz@swiatowid.elblag.pl lub dostarczyć do Światowida (Pl. Jagiellończyka 1).

Konkurs krasomówczy odbędzie się 16 września, o godz. 10, w sali kameralnej kina ŚwiatowidNa najlepszych czekają talony na zakupy w Empiku oraz możliwość zaistnienia na scenie podczas pikniku ortograficzno-językowego, który odbędzie się we wrześniu. 

Regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są tutaj

Konkurs krasomówczy jest realizowany w ramach projektu Ojczysty się liczy! dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Ojczysty - dodaj do ulubionych.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11042
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6044353

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.